Nová služba - Zboží hned, platba do 30 dnů. Platím Pak

Detergent

Detergent je v obecném slova smyslu čistidlo. Nejslabší detergent je obyčejná voda. Dokáže rozpustit špínu a prach a odnést ho z místa, kde ho nechceme. Pokud chceme vyčistit odolnou špínu například z rukou, použijeme mýdlo. Dřív se používalo na všechno. Na praní, mytí podlah, koupání dětí a lidí. Výhodou většiny mýdel je biologická odbouratelnost.

Po první světové válce byl mýdla nedostatek a tak přišel ke slovu vynález syntetických tenzidů z roku 1914.  Průmyslovou výrobu čistících prostředků z uhlí a dehtu zahájili v Německu v roce 1917.Pak se věci ujali v Americe, kde byly nevyužité továrny na letecké palivo a firma Procter &Gamble s perfektním marketinkem.

Výhodou umělých detergentů je, že málo narušují přírodní tkáň, nejsou citlivé na tvrdou vodu, lépe uvolňují nečistoty, mají lepší smáčivou schopnost a perou v nižších koncentracích a za nižších teplot než obyčejné mýdlo.

Na druhou stranu mohou obsahovat řadu různých dráždivých chemických látek. Jsou obtížně biologicky odbouratelné a ohrožují životní prostředí. Některé obsahují fosfáty a protože se obtížně čistí z odpadní vody, v řekách se množí řasy a sinice. Zelená koupaliště už známe všichni

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení