Speciální akce na prázdniny - doprava PPL do PPL boxů nebo výdejního místa za 20,- Kč !!!

pohlcovač pachu

 

Pohlcovač pachu je látka nebo zařízení určené k odstranění nebo snížení nežádoucích pachů ve vzduchu. Používají se v různých prostředích, včetně domácností, kanceláří, průmyslových prostor a dopravních prostředků. Existuje několik typů pohlcovačů pachu, které fungují různými způsoby:

  1. Aktivní uhlí: Tento materiál je vysoce porézní a má velkou povrchovou plochu, což mu umožňuje adsorbovat molekuly pachu.

  2. Absorpční gely a spreje: Tyto produkty často obsahují látky, které chemicky váží pachové molekuly, což je neutralizuje.

  3. Enzymatické pohlcovače: Tyto produkty obsahují enzymy, které rozkládají organické látky způsobující zápach, například moč, výkaly nebo zkažené jídlo.

  4. Ozónové generátory: Tyto zařízení produkují ozón, který oxiduje a rozkládá pachové molekuly.

  5. Esenciální oleje a vonné svíčky: Tyto produkty maskují nežádoucí pachy vydáváním příjemných vůní, i když technicky pachu neodstraňují, ale pouze ho překrývají.

  6. Ionizátory: Tyto zařízení produkují negativní ionty, které vážou pachové částice ve vzduchu, což způsobuje jejich usazování a odstranění ze vzduchu.

Pohlcovače pachu jsou užitečné při zlepšování kvality vzduchu v interiéru a mohou být specificky formulovány pro různé typy zápachů, jako jsou pachy z vaření, cigaretový kouř, pachy domácích mazlíčků nebo plísní.