Novinka-zaplatíte třetinku, ale zboží máte hned všechno. Stačí při platbě zvolit Platba na třetinu

Vzdušný kožich chrání před plísní

Dělejte prevenci, nebudete muset léčit

Nemocný pes plíseň na celém těle huskyJednou z příčin výskytu plísní u koček a psů je hustý, neudržovaný kožich. Pokud je v něm mnoho staré mrtvé srsti, nedochází k odvětrání a díky vlhkosti pod horní vrstvou srsti lehce dojde k zapaření a rozvoji plísní.

Ty způsobují svým růstem mučivé svědění. Psy se neustále drbou, takže si drápy poraní kůži a infekce jde do hloubky. Srst řídne a vypadává, objevují se léze a šupinatá místa. Navíc se pes stává apatickým.

Plísně se navíc lehce přenášejí ze zvířat na člověka, takže je potřeba být opatrný.

Prevence je mnohem jednodušší a levnější než léčení

 Stačí když vytváříte takové podmínky, ve kterých plísně nemají šanci na růst.

  1. Psům i kočkám pravidelně vyčesávejte a prohlížejte srst. Vzdušný a hebký kožich bez mrtvých chlupů je nejlepší ochrana před rozvojem plísní.
  2. Při výběru hřebenů a kartáčů dávejte přednost těm, které zvíře nezraní jako jsou Foolee Easee. Každý škrábanec kovovými zuby může vést k zanesení infekce.
  3. Omezte množství spor plísní a prachu ve vzduchu. Při úklidu je zaperte rovnou do vody jako ve vodním vysavači Hyla – nenechte je rozrůstat v sáčku nebo nádobě vysavače. S vodou je pak bezpečně vylijete.
  4. Pravidelně vysávejte Hylou pelíšky vašich mazlíků, svoji postel i koberec. Hyla navíc běží i jako výkonná pračka vzduchu – s ní máte doma o 80% prachu méně. A na vlhkém prachu plísně rostou. Takže málo prachu – menší šance pro plíseň.
  5. Nenechávejte zvířata s mokrým nebo vlhkým kožichem spát na studené podlaze nebo mokrém pelechu.