Prevence plísní u vašich milovaných psů

Dělejte prevenci, nebudete muset léčit

nemocny-pes-plisen-prevencePlísně mohou být nepříjemným problémem pro naše chlupaté přátele, kočky a psy.

Jedním z hlavních důvodů pro vznik plísní je neudržovaný, hustý kožich. Když se v něm hromadí stará mrtvá srst, nedochází k dostatečnému odvětrání. Vlhkost se drží pod vrstvou srsti, což vytváří ideální podmínky pro růst plísní.

Plísně způsobují svým růstem mučivé svědění. Psi se neustále drbou, takže si drápy poraní kůži a infekce jde do hloubky. Srst jim řídne a vypadává, objevují se léze a šupinatá místa. Navíc se pes stává apatickým.

Plísně se navíc lehce přenášejí ze zvířat na člověka, takže je potřeba být opatrný.

Prevence je mnohem jednodušší a levnější než léčení

 Stačí když vytváříte takové podmínky, ve kterých plísně nemají šanci na růst.

  1. pes-kozich-kartac-foolee-prevence-plisnePravidelná péče o srst: Psům i kočkám pravidelně vyčesávejte a prohlížejte srst. Vzdušný a hebký kožich bez mrtvých chlupů je nejlepší ochrana před rozvojem plísní.
  2. Vyberte šetrné hřebeny a kartáče: Při výběru hřebenů a kartáčů pro denní péči dávejte přednost těm, které zvíře nezraní. Kartáče  Foolee Easee s plastovými zaoblenými zuby jsou ideální. Minimalizují riziko zranění, která by mohla způsobit infekci. Každý škrábanec kovovými zuby může vést k zanesení infekce.
  3. Omezte množství spor plísní a prachu ve vzduchu. Při úklidu je důležité je okamžitě odstranit. ideální je zaprat do vody třeba ve vodním vysavači Hyla. Špínu hned po úklidu vylijete. Nenecháte je rozrůstat v sáčku nebo nádobě vysavače. 
  4. Pravidelně vysávejte Hylou pelíšky vašich mazlíků, svoji postel i koberec. Hyla navíc běží i jako výkonná pračka vzduchu – s ní máte doma o 80% prachu méně. A na vlhkém prachu plísně rostou. Takže málo prachu – menší šance pro plíseň.
  5. Zajistěte suché prostředí: Nenechávejte zvířata s mokrým nebo vlhkým kožichem spát na studené podlaze nebo mokrém pelechu.

S pravidelnou péčí o srst a čistotou domova můžete ochránit své milované psí a kočičí společníky před plísněmi a zajistit jim zdravé a šťastné prostředí. Společně se tak můžete radovat z jejich veselého a zdravého života!