Novinka Vůně na vánoční stromeček

Vzdušný kožich chrání před plísní

Dělejte prevenci, nebudete muset léčit

Nemocný pes plíseň na celém těle huskyJednou z příčin výskytu plísní u koček a psů je hustý, neudržovaný kožich. Pokud je v něm mnoho staré mrtvé srsti, nedochází k odvětrání a díky vlhkosti pod horní vrstvou srsti lehce dojde k zapaření a rozvoji plísní.

Ty způsobují svým růstem mučivé svědění. Psy se neustále drbou, takže si drápy poraní kůži a infekce jde do hloubky. Srst řídne a vypadává, objevují se léze a šupinatá místa. Navíc se pes stává apatickým.

Plísně se navíc lehce přenášejí ze zvířat na člověka, takže je potřeba být opatrný.

Prevence je mnohem jednodušší a levnější než léčení

 Stačí když vytváříte takové podmínky, ve kterých plísně nemají šanci na růst.

  1. Psům i kočkám pravidelně vyčesávejte a prohlížejte srst. Vzdušný a hebký kožich bez mrtvých chlupů je nejlepší ochrana před rozvojem plísní.
  2. Při výběru hřebenů a kartáčů dávejte přednost těm, které zvíře nezraní jako jsou Foolee Easee. Každý škrábanec kovovými zuby může vést k zanesení infekce.
  3. Omezte množství spor plísní a prachu ve vzduchu. Při úklidu je zaperte rovnou do vody jako ve vodním vysavači Hyla – nenechte je rozrůstat v sáčku nebo nádobě vysavače. S vodou je pak bezpečně vylijete.
  4. Pravidelně vysávejte Hylou pelíšky vašich mazlíků, svoji postel i koberec. Hyla navíc běží i jako výkonná pračka vzduchu – s ní máte doma o 80% prachu méně. A na vlhkém prachu plísně rostou. Takže málo prachu – menší šance pro plíseň.
  5. Nenechávejte zvířata s mokrým nebo vlhkým kožichem spát na studené podlaze nebo mokrém pelechu.