Novinka-zaplatíte třetinku, ale zboží máte hned všechno. Stačí při platbě zvolit Platba na třetinu

Jak vyčistit a odstranit zápach ze psího pelechu, sedačky a matrace

Čím starší pes, tím víc je pelíšek cítit

Nejhorší je, že pak páchne celý byt, nejenom pelech. Všelijaké vonné přípravky stříkané do vzduchu nemají účinek, jen dráždí ke kašli lidi i zvířata. Co opravdu pomůže.

Koupejte psa v šamponu, který odstraňuje zápach 

Šampon pro psy Foolee Beauty Odor Cotrol s limetkou pro dostranění zápachuPokud máte velkého psa, který je schopný při koupání spolupracovat, máte polovinu práce hotovou. Šampony Foolee beauty s tea tree jsou koncentráty. Z půl litru v lahvi uděláte 5 litrů šamponu a pejsek docela dlouho příjemně voní.

Pokud jsou psí stařečkové malí a neradí se koupají, tak máte k dispozici to samé ale ve formě suché pěny. Tu jim nanesete do kožíšku a následně psa vytřete suchým ručníkem. 

Tak do jisté míry odstraníte příčinu.

Šampony koupíte zde

 

Vyčištění psího pelechu

Odstraňovač zápachu pelíšky pes a kočka vůně jalovec hruškaZe psího pelechu nejdřív odstraňte hrubé nečistoty a chlupy. Pokud to jde, tak vyklepejte venku. Na odstranění zapíchaných chlupů je ideální vodní vysavač Hyla, protože:

 1. dokáže odsát všechno včetně starých mastných chlupů, případných cizopasníků jako jsou klíšťata a blechy i s jejich vajíčky
 2. všechno utopí ve vodě, do které přidejte trochu přípravku na čištění psích pelechů a se kterou všechnu špínu vylijete hygienicky do záchoda
 3. díky klepači vytahá z látky i zapíchané chlupy

Psí pelech nastříkejte přípravkem Odstraňovač zápachu pelíšků pro psy a kočky. Pracuje na principu molekulární technologie odstranění zápachu, tedy zápach rovnou odstraňuje, nezakrývá ho nějakou vůní. A působí okamžitě.

Praní psího pelechu

Pokud je psí pelech malý (nebo deka, na které spí), můžete ho dát po ošetření přípravkem Odstraňovač zápachu pelíšků pro psy a kočky do pračky a vyperte podle instrukcí výrobce. Nejdřív ale z pelechu opravdu odstraňte zápach, protože vymýt zápach starého psa z pračky je věc skoro nemožná. Také počítejte s tím, že bude dlouho vysychat kvůli vycpávkám. Nenechte ho zatuchnout!

Pokud je psí pelech velký, vyperete ho pohodlně tzv. "mokrou cestou" Nimbus, který připojíte k Hyla. Do nádrže na čistou vodu přidáte kromě naředěného Odstraňovače zápachu pelíšků i příslušný saponát a přeperte ho stejně jako koberec.

Odstranění psího zápachu ze sedačky, matrace a koberce

Kočka pes spí na matraci 1Použijte stejný postup jako při čištění psího pelechu, tedy nastříkáte vše Odstraňovačem zápachu pelíšků pro psy a kočky. Jeho hlavní výhodou je, že působí okamžitě, takže hned vyřešíte i stres před nečekanou návštěvou. Proč ho ještě používat:

 • Jednoduché použití - páchnoucí místo jen postříkáte a necháte zaschnout
 • Zdravotně nezávadný i pro vaše domácí mazlíky
 • Přípravek je biologicky odbouratelný (OECD 301-D), takže nezvyšuje chemické znečištění vaší domácnosti
 • Má PH neutrální - vaše ruce i vybavení jsou v bezpečí
 • Po úklidu bude váš domov několik hodin příjemně vonět po jalovci a hruškách

Porovnání enzymatického čističe a Odstraňovač zápachu pelíšků pro psy a kočky, který pracuje na principu molekulární neutralizace zápachu

Enzymatický čistič je v podstatě roztok bakterií, které produkují enzymy rozkládající bílkoviny způsobující zápach. V roztoku tedy musíte mít dostatečný počet živých bakterií. Aby enzymatický čistič fungoval, musí splňovat několik podmínek:

 1. Bakterií musí být v roztoku dost
 2. Musí to být ty "správné" bakterie
 3. Musí být živé - tedy v průběhu výroby, plnění, transportu a skladování nesmí dojít k porušení technologické kázně

Bohužel můžete narazit na výrobky tzv. ředičů. Tyto firmy jen nakoupí "drahý" enzymatický čistič nějakého renomovaného výrobce a naředí ho vodou s nějakou vůní. Čistič pak prodávají pod svojí značkou. Zápach jen zakryjí, ale k odstranění zdroje zápachu nedojde, protože roztok nesplňuje některou z výše uvedených podmínek.

Navíc aplikace předpokládá úplné prosycení čištěného místa roztokem, aby se bakterie dostaly všude tam, kde mají působit. Také potřebují určitý čas, minimálně 30 minut, aby se proces odstranění zdroje zápachu vůbec rozběhl.

Při neúplném vysušení se v pelechu či matraci mohou šířit plísně. Poslední co chcete dát svému věrnému kamarádovi je plesnivý a vysoce alergenní pelech. 

Odstraňovač zápachu pelíšků pro psy a kočky je směsí přesně definovaných molekul, které se vážou na molekuly zápachu a okamžitě je neutralizují. Obsahují přírodní ingredience a jsou biologicky rozložitelné, takže po sobě nezanechávají chemická rezidua. Jak fungují se podívejte tady: