Jak vyčistit a odstranit zápach ze psího pelechu, sedačky a matrace

Proč starší psi páchnou

Když pomineme zdravotní důvody, jsou staří psi cítit ze dvou důvodů

  1. Změny v metabolismu: S věkem se může změnit metabolismus psa, což ovlivňuje vůni jeho pokožky a srsti. Do jisté míry ho ovlivníme kvalitním krmením, ale věk prostě nezastavíme.stary-pes-retrivr

  2. Nedostatečná hygiena: Starší psi mohou mít potíže s udržováním správné hygieny kvůli omezené pohyblivosti nebo jiným zdravotním problémům. Nedostatečná hygiena může vést k nepříjemnému zápachu.

Nejhorší je, že pak páchne celý byt, nejenom pelech. Všelijaké vonné přípravky stříkané do vzduchu nemají účinek, jen dráždí ke kašli lidi i zvířata. Co opravdu pomůže.

Koupejte psa v šamponu, který odstraňuje zápach 

Sampon-pro.psy-na-odstraneni-zapachu-odor-control-s- limetkouPokud máte velkého psa, který je schopný při koupání spolupracovat, máte polovinu práce hotovou. Šampony Foolee beauty s tea tree jsou koncentráty. Z půl litru v lahvi uděláte 5 litrů šamponu a pejsek dlouho příjemně voní. Sobě i vám.

Pokud jsou psí stařečkové malí a neradí se koupají, tak máte k dispozici šampon ve formě suché pěny. Tu jim nanesete do kožíšku a následně psa vytřete suchým ručníkem. 

Tak do jisté míry odstraníte příčinu zápachu.

Šampony koupíte zde

Vyčištění psího pelechu

Ze psího pelechu nejdřív odstraňte hrubé nečistoty a chlupy. Pokud to jde, tak ho vyklepejte venku. Na odstranění zapíchaných chlupů je ideální vodní vysavač Hyla, protože:

  1. dokáže odsát všechno včetně starých mastných chlupů, případných cizopasníků jako jsou klíšťata a blechy i s jejich vajíčky
  2. všechno utopí ve vodě, do které přidejte trochu přípravku na čištění psích pelechů a se kterou všechnu špínu vylijete hygienicky do záchodu
  3. díky klepači vytahá z látky i zapíchané chlupyOdstraňovač zápachu pelíšky pes a kočka vůně jalovec hruška 500 ml

Psí pelech nastříkejte přípravkem Odstraňovač zápachu pelíšků pro psy a kočky. Pracuje na principu molekulární technologie odstranění zápachu, tedy zápach rovnou odstraňuje, nezakrývá ho nějakou vůní. A působí okamžitě.

Praní psího pelechu

Pokud je psí pelech malý (nebo deka, na které spí), můžete ho dát po ošetření přípravkem Odstraňovač zápachu pelíšků pro psy a kočky do pračky a vyperte podle instrukcí výrobce. Nejdřív ale z pelechu opravdu odstraňte zápach, protože vymýt zápach starého psa z pračky je věc skoro nemožná. Také počítejte s tím, že bude dlouho vysychat kvůli vycpávkám. Nenechte ho zatuchnout!

Pokud je psí pelech velký, vyperete ho pohodlně tzv. "mokrou cestou" Nimbus, který připojíte k Hyla. Do nádrže na čistou vodu přidáte kromě naředěného Odstraňovače zápachu pelíšků i příslušný saponát a přeperte ho stejně jako koberec.

Odstranění psího zápachu ze sedačky, matrace a koberce

Kočka pes spí na matraci 1Použijte stejný postup jako při čištění psího pelechu, tedy nastříkáte vše Odstraňovačem zápachu pelíšků pro psy a kočky. Jeho hlavní výhodou je, že působí okamžitě, takže hned vyřešíte i stres před nečekanou návštěvou. Proč ho ještě používat:

  • Jednoduché použití - páchnoucí místo jen postříkáte a necháte zaschnout
  • Zdravotně nezávadný i pro vaše domácí mazlíky
  • Přípravek je biologicky odbouratelný (OECD 301-D), takže nezvyšuje chemické znečištění vaší domácnosti
  • Má PH neutrální - vaše ruce i vybavení jsou v bezpečí
  • Po úklidu bude váš domov několik hodin příjemně vonět po jalovci a hruškách

Návod na odstranění moči z koberců, pelechu a nábytku najdete v tomto článku