Novinka-zaplatíte třetinku, ale zboží máte hned všechno. Stačí při platbě zvolit Platba na třetinu

Dezinfekce vysavače

Dezinfekce vodního vysavače

Dezinfekci vodního vysavače je nutné provádět při respiračních onemocněních jako je chřipka, rýma nebo angína.Viry,bakterie, plísně a jiné choroboplodné zárodky při úklidu kolem nemocného samozřejmě infikují i vysavač a zůstávají v něm. Pak mohou být zdrojem opětovné nákazy všech okolo. 

U vodního vysavače jako je Hyla je dezinfekce to poměrně jednoduchá. Nádobu na vodu po úklidu vylijete, celou ji umyjete vodou se saponátem a následně vodou s přídavkem  dezinfekce. Stejně tak podvozek. Motorovou hlavu pouze otřete vlhkou utěrkou, na kterou jste nastříkali dezinfekci. 

Při praní a čištění vzduchu stačí dezinfekci přidat přímo do vody v nádrži . 

Stejným způsobem můžete postupovat u vodního osvěžovače, vodní čističky vzduchu, vodního vysavače rainbow, orky, roboclean,thomas,vivenso, powermed a jiné. U parních čističů můžete dezinfekci také přidat přímo do nádrže s vodou.

Varování

Části , kde je motor nebo elektrické instalace , otírejte pouze na vlhko a odpojené od sítě ! Nikdy je do dezinfekčního roztoku neponořujte nebo nenamáčejte!

Dezinfekce klasického sáčkového nebo bezsáčkového vysavače

Problém klasických vysavačů je v tom, že i když vymyjete a vytřete část, kde je sáček a případně HEPA filtr, zůstane neošetřená oblast kolem motoru. Ideální je po epidemii chřipky vysavač nechat zlikvidovat jako nebezpečný odpad. Jinak si v něm budete skladovat potencionálně nebezpečnou další nákazu.

Minimum, které můžete udělat, je:

  1. Vyhodit filtry a sáček a dát vše nové
  2. Pečlivě vyčistit vnitřek vysavače, nádobu na hrubé nečistoty, celý povrch včetně koleček
  3. Vlhkým hadrem s dezinfekcí vytřít vnitřek vysavače kam se dostanete

Dezinfekce robotického vysavače

U robotického vysavače pečlivě dezinfekcí omyjte válce i nádobu na nečistoty. Vnějšek jen otřete vlhkou utěrkou , na kterou jste stříkly dezinfekci.

Pokud má váš robotický vysavač funkci vytírání, vyperte přídavné mopy na 90 stupňů a do vody, kterou si je vysavač vlhčí, přidávejte dezinfekci po celou dobu onemocnění člena vaší rodiny.