Speciální akce na prázdniny - doprava PPL do PPL boxů nebo výdejního místa za 20,- Kč !!!

Dezinfekce vysavače

Dezinfekce vodního vysavače

Dezinfekci vodního vysavače je nutné provádět při respiračních onemocněních jako je chřipka, rýma nebo angína.Viry,bakterie, plísně a jiné choroboplodné zárodky při úklidu kolem nemocného samozřejmě infikují i vysavač a zůstávají v něm. Pak mohou být zdrojem opětovné nákazy všech okolo. 

U vodního vysavače jako je Hyla je dezinfekce to poměrně jednoduchá. Nádobu na vodu po úklidu vylijete, celou ji umyjete vodou se saponátem a následně vodou s přídavkem  dezinfekce. Stejně tak podvozek. Motorovou hlavu pouze otřete vlhkou utěrkou, na kterou jste nastříkali dezinfekci. 

Při praní a čištění vzduchu stačí dezinfekci přidat přímo do vody v nádrži . 

Stejným způsobem můžete postupovat u vodního osvěžovače, vodní čističky vzduchu, vodního vysavače rainbow, orky, roboclean,thomas,vivenso, powermed a jiné. U parních čističů můžete dezinfekci také přidat přímo do nádrže s vodou.

Varování

Části , kde je motor nebo elektrické instalace , otírejte pouze na vlhko a odpojené od sítě ! Nikdy je do dezinfekčního roztoku neponořujte nebo nenamáčejte!

Dezinfekce klasického sáčkového nebo bezsáčkového vysavače

Problém klasických vysavačů je v tom, že i když vymyjete a vytřete část, kde je sáček a případně HEPA filtr, zůstane neošetřená oblast kolem motoru. Ideální je po epidemii chřipky vysavač nechat zlikvidovat jako nebezpečný odpad. Jinak si v něm budete skladovat potencionálně nebezpečnou další nákazu.

Minimum, které můžete udělat, je:

  1. Vyhodit filtry a sáček a dát vše nové
  2. Pečlivě vyčistit vnitřek vysavače, nádobu na hrubé nečistoty, celý povrch včetně koleček
  3. Vlhkým hadrem s dezinfekcí vytřít vnitřek vysavače kam se dostanete

Dezinfekce robotického vysavače

U robotického vysavače pečlivě dezinfekcí omyjte válce i nádobu na nečistoty. Vnějšek jen otřete vlhkou utěrkou , na kterou jste stříkly dezinfekci.

Pokud má váš robotický vysavač funkci vytírání, vyperte přídavné mopy na 90 stupňů a do vody, kterou si je vysavač vlhčí, přidávejte dezinfekci po celou dobu onemocnění člena vaší rodiny.