Speciální akce na prázdniny - doprava PPL do PPL boxů nebo výdejního místa za 20,- Kč !!!

Odstranění moči ze zdi

Moč na zeď načůrá zvíře nebo člověk. Kočky a psi zeď značkují kvůli komunikaci s ostatními zvířaty. V podstatě taková plakátovací plocha. Člověk si většinou jen uleví, když už to nemůže vydržet. 

Problém je ale stejný - moč je zdi nasáklá a dá se jen těžko vymýt. Tedy pokud nechcete osekat omítku. Ale zkušenosti ze starých chlévů ukazují, že se moč dokáže nasáknout až do cihel a malty mezi nimi. Protože moč obsahuje velké množství močoviny, bílkovin a dalších látek, páchne i po uschnutí. Příčinou jsou bakterie, které napadají jednotlivé složky a rozkládají je.

Pomohou vám enzymatické roztoky, kde vybrané druhy pomocí enzymů rozštěpí jednotlivé složky moči až na prvočinitele, které nepáchnou. Ze´d opakovaně postříkejte aplikátorem a udržujte ji vlhkou, aby měl roztok čas se zasáknout do omítky. Stačí místo přikrýt folií. Podle stáří a množství moči ve zdi by mělo být do jednoho dne hotovo. Ze´d pak omyjte čistou vodou. Enzymatický čistič jako Capsül neutralizor slouží i jako prevence. Nástřik stačí jednou týdně opakovat, aby na zdi a ve zdi nezůstala ani stopa po moči. Pak už zvířata nemají důvod ke značkování. U lidí vám to zaručit nemůžeme.

Stejný postup můžete uplatnit i na kolech od auta, keřích a stromech nebo místech, které nechcete mít parfémované.