Jaké vůně se hodí do vodních vysavačů ,parních čističů a žehliček ?

Tekuté vůně Čistá pohoda

mají speciální složení. Většina prodávaných vůní v květinářstvích, ezoterických obchodech nebo řetězcích je rozpuštěná v oleji. Pokud se jimi chcete masírovat, je to v pořádku. Stejně tak pro použití do aroma lamp nebo difuzorů. Když ale nalijete olejovou esenci do studené vody v nádobě vysavače nebo parního čističe, nemůžete dosáhnout požadovaného účinku.

Co udělá vonný olej ve studené vodě 

Olejová esence ve studené i teplé vodě vytvoří emulzi, protože olej se s vodou nespojuje, jen se v ní rozmíchá. Důsledkem je, že:

  1. do vody se při úklidu zachytí mnohem méně prachu a  nečistot
  2. nádoba a vnitřek vysavače nebo parního čističe je zamaštěný
  3. ven do prostoru vašeho bytu se uvolní jen část vůně, zbytek zůstane uvnitř

Pro vodní osvěžovače, vodní čističe, parní čističe a napařovačí žehličky proto nejsou olejové vůně vhodné. Ani do vířivky, protože na olejovém filmu můžete lehce uklouznout a zranit se.

Řešením jsou vůně s alkoholem. Samozřejmě ne metylalkoholem, který je jedovatý a přidává se maximálně do ostřikovačů. Do svého domova nic takového pouštět nechcete.

Během let jsme pro vás  vyzkoušeli optimální složení vůní a vonných esencí, které :

  • krásně a rychle provoní váš domov
  • pomohou vám dobře dýchat při chřipkách a angínách
  • nenechávají mastné skvrny ani ve vysavači, ani na okolních plochách
  • dlouho vydrží

Vyberte si ze široké nabídky vůní v Čisté pohodě. Všechny jsou ve velkém balení 90 ml a za velmi výhodnou cenu. Pro větší přehled jsme je rozdělili do několika kategorií.

Zdravotní vůně

v sobě zahrnují eukalyptus, borovici, tea tree, mátu a citron. Všechny tyto vůně pomáhají lépe dýchat a mají dezinfekční účinky. Jsou proto vhodné při respiračních onemocněních jako je chřipka, angína, kašel. Rozšiřují dýchací cesty, pomáhají vykašlávat a pomáhají likvidovat choroboplodné zárodky v prostoru. Ideálně v nějakém vodním vysavači, který má dostatečný průtok vzduchu a neobsahuje žádné filtry jako je třeba Hyla.

Uklidňující vůně

vám doma pomohou nastolit klid a pohodu. Levandule, meduňka, rozmarýna, vanilka nebo skořice už svojí povahou uklidńují. Když je nakapete například do vodního osvěžovače nebo vodní čističky vzduchu, hyperaktivní děti musí inhalovat ať chtějí nebo ne. Jejich jemná síla jim pomůže usnout a vy si konečně odpočinete. Vyzkoušejte je.

Citrusové vůně

máme spojeny s čistotou, přímořskou dovolenou a relaxací. Citron, pomeranč a grep jsou základní vůně. Hodně lidí příjemně překvapí jemná citronová vůně lemon grass neboli citronová tráva a svěží bergamot. Ve vodním vysavači vám při úklidu osvěží celý dům a partner bude hned vědět, že se vrací do útulného, čistého domova.

Vůně české krajiny

vám připomenou výlety po naší krásné zemi. Kořeněná vůně mateřídoušky,  muškátová vůně gerania, to vše nám připomíná dětství. Skoro každý máme na zahrádce nebo za oknem levanduli. Jako novinku najdete vůni Lípy. V létě si ji můžeme vychutnávat čerstvou. Přes zimu si ji přidejte do voňavých polštářků. Zkuste ji dát do napařovací žehličky při žehlení prádla, povlečení nebo košilí. Budete překvapeny výsledkem.  

Sladké sexy vůně

pomáhají vytvářet správnou večerní atmosféru. Sladká vanilková vůně byla považována za afrodisiakum již za madame Pompadour. Teplá vůně skořice zahřeje jen ji cítíme - ani nemusí být ve svařeném víně.