Speciální akce na prázdniny - doprava PPL do PPL boxů nebo výdejního místa za 20,- Kč !!!

Vůně do sáčkových vysavačů

Proč se přidávají vůně do sáčkových vysavačů

Vůně do vysavačů se přidávají proto, aby se vzduch při úklidu naplnil vůní čistoty. Ve skutečnosti mají zakrýt smrad, který z vysavače jde. Kde se tam bere ? Podívejte se do pytlíku nebo nádoby vysavače. Vlasy, šedý prach z lidské kůže, drobky, sem tam nějaký hmyz. V podstatě biologický odpad. To všechno dobře uzavřené uvnitř vysavače. Stačí několik dní a tento biologický odpad začne plesnivět a prohnívat. Je to stejné jako v popelnici v létě. A do této popelnice ještě  pustíte ve svém obývacím pokoji větrák. To prostě musí smrdět. Když chcete uklízet voňavým vysavačem, podívejte se sem.

Takže nejjednodušším řešením pro výrobce vysavačů je přidat někam do vysavače vůni. Po několika úklidech se na ni naučíte a vždy, když ji ucítíte, víte že se uklízelo. Všichni jsou spokojení. Výrobce vydělal, vy si jeho smrdutý vysavač necháte. Jediné, co pláče, je vaše zdraví.

Vůně do sáčkových vysavačů - zdravotní účinky

Vůně se nejčastěji do vysavače přidávají ve formě :

  • vonné granule

  • vonné tyčinky

  • vonné perličky

    Vždy se přidávají přímo do sáčku nebo nádoby vysavače. Některé vysavače na ně mají samostatný prostor . Ale na formě nezáleží. Důležité je, že jejich průmyslově vyrobená vůně se ještě přidává k proudu bakterií, mikrobů, plísní a mikroprachu, který jde zpátky do místnosti. Před touto kombinací utíkají psy i kočky. Tento smrtící koktejl jim ničí jejich jemný čich. Jen člověk je spokojený. Je jasné, že pro alergiky a astmatiky jsou naprosto nevhodné. Stejně tak i pro zdravé lidi.

Pokud to jde, tak vůně do sáčkových vysavačů nedávejte

Když už sáčkový nebo bezsáčkový vysavač smrdí, tak vyměňte sáček a nové filtry. Smrad znamená, že dochází k rozkladu biologického materiálu. Tomu zamezíte jen jeho vyhozením . Nelitujte pár korun za nové sáčky, Vaše zdraví je přeci cennější.Jak to udělat, aby vám vysavač nesmrděl, si přečtěte tady.