Umělé vánoční stromky. Jak odstraníte nepříjemný chemický zápach

Hodně lidí nám nyní píše o své zkušenosti s novým umělým vánočním stromkem. Vybalili ho a přes nos je okamžitě praštil silný chemický zápach. Čím byl stromek levnější, tím to bylo horší. Co se s ním dá dělat?

Původ zápachu vánočních stromečků

 stromeček umělá jedle malýVětšina umělých vánočních stromků je vyráběná z umělých hmot PVC (polyvinylchlorid),  PE (polyethylen), případně recyklovaný PET( polyethylentereftalát), tedy ropných produktů. Při jejich výrobě se používají různá barviva, rozpouštědla, změkčovadla jako  ftaláty a další škodlivé látky.

I když jich materiál stromku obsahuje relativně málo, jsou ve formě tenkých a plochých jehliček. Protože na stromcích je hodně jehličí -až 20 metrů čtverečních - je tím pádem i velká plocha ze které se tyto škodliviny mohou uvolňovat do vzduchu. Při vdechování mohou způsobovat alergické nebo astmatické záchvaty.

Většina vánočních stromečků je vyráběna v Číně. Stává se, že první sady stromků testované na zdravotní nezávadnost jsou v pořádku, další série ale mají optimalizované složení materiálu a obsahují jiné látky než testované vzorky.

Odstranění zápachu nového vánočního stromečku

  1.  Pokud to vaše prostory umožňují, tak stromeček opláchněte vodou se saponátem nebo přípravkem Aquaclean, který chrání plasty před šednutím. Dá se použít vana nebo sud.umělý stromek se ve vaně zbavuje prachu
  2. Nechte stromeček venku ve stínu na průvanu vyschnout. Sluníčko by mohlo způsobit barevnou změnu jehličí.

Upozornění: stromeček nesušte horkým vzduchem - mohlo by dojít k deformaci jehliček nebo dokonce k požáru.

Odstranění zápachu starého umělého vánočního stromečku

Neutralizátor zápachu odpadkových košů a popelnic s čističem 2v1 500 mlMateriál umělých stromečků často načichne pachy z místa, kde je skladovaný. Většinou je to zápach zatuchliny, plísně nebo nafta z garáže. Pomůže vykoupání ve vodě s přidáním Neutralizátor zápachu odpadkových košů a popelnic s čističem 2v1. Pracuje na molekulárním základě, takže zápach odstraní okamžitě.

Před samotnou instalací z umělého stromečku vždy odstraňte prach a nečistoty., nejlépe venku  vysavačem.

Vůně na umělé vánoční stromečky

Nepoužívejte vonné oleje, protože jehličky stromků by pak byly lehce hořlavé lapačky na prach. Některé vonné oleje mají tak vysoký obsah silic, že mohou způsobovat barevné změny stromků.

samolepka vůně na vánoční strom_náhled_clipped_rev_1

 

Využijte speciální vůně na vánoční stromky -pořídíte je zde