Zápach psí moči na zahradě

Způsoby odstranění zápachu psí moči na zahradě se liší podle toho, co pes počůrá. V každém případě platí, že čím rychleji vyčistíte pomočené místo, tím rychleji odstraníte i zápach. Navíc ho nemusíte složitě hledat.

Proč psí moč na zahradě páchne

Bloodhoud-moci-na-rostliny-odstraneni-zapachuPes je masožravec a proto jeho moč obsahuje velké množství močoviny, zbytky bílkovin a sůl. Močovina páchne sama o sobě - obsahuje čpavek. Bílkoviny navíc napadají různé bakterie a při jejich rozkladu uvolňují zapáchající plyny.

Zápach samotné moči omezíte už tím, že pes má vždy přístup k čisté vodě na pití. Naředěná moč není tolik cítit.

Psí moč na trávníku

Díky velkému obsahu dusíku a solí psí moč do trávníku doslova vypaluje světlé fleky. Zvlášť pokus se pes vrací  na stále stejné místo. Jak psí moč z trávníku odstraníte:

pes si hraje s hadicí

  1. Co nejdříve pomočené místo zalijte vodou, aby se koncentrace moči co nejvíce snížila
  2. Nařeďte enzymatický čistič Bactodes Animal podle návodu a nalijte směs na pomočené místo. Dojde k rozkladu zbytku moči. Pokud pes zbytky moči nebude cítit, nebude se na místo vracet
  3. Pořiďte psovi místo, kam bude moci chodit čůrat - "patník" uprostřed písku mimo trávník apod.

Vypálené fleky od moči na trávníku nejrychleji opravíte dosetím odolnou travní směsí s pískem a pravidelnou zálivkou.

Odstranění psí moči z umělého trávníku

Odstraňovač zvířecích pachů na tvrdé plochy 0,5 lUmělý trávník je v podstatě koberec z monofilů z polyetylenu a polypropylenu. Umělým travám nevadí vedro, mráz, voda, vlhko, sníh, slunce ani psí moč. Pokud je správně položený na geotextilii, tak veškerou vodu propustí do podkladu.

Na vymytí psí moče z umělé trávy je ideální přípravek Čistič a odstraňovač zápachu zvířat 3v1

Vystříkání pomočeného místa tlakovou vodou nestačí! Většinou páchne podklad, ale stačí přípravek naředit podle návodu, nalít na pomočené místo a máte po problému

Psí moč na keřích a stromech

 Psi si močením na keře a stromy značkují svoje území. Nejde tedy primárně o to, že "musí". Jsou to různá oznámení pro ostatní psy, že na místě už jeden šéf je (čím dostane moč výš, tím je větší borec), nebo je tu šance na páření apod.. Nicméně poškození vegetace je stejně zničující jako na trávníku.

Pes močí na strom -odstranění močiPostup odstranění moči ze stromů nebo keřů : 

  1. Pomočené místo omyjte co nejdříve vodou 
  2. Nařeďte enzymatický čistič Bactodes Animal podle návodu a nastříkejte směs na označkované místo.
  3. Okolo kmenů stromů nainstalujte ochrannou bariéru - hodí se plastová zábrana proti okusu nebo hustý plůtek výšky podle dostřiku psa.
  4. Půdu kolem keřů i stromů pokryjte mulčovací vrstvou z kůry  jehličnanů, kterou čas od času vyměňte. 

Odstranění psí moči z fasády, zdiva nebo dlažby

Tomuto tématu odstranění moči z pevných ploch a předmětů  jsme věnovali celý další článek. Protože moč se v betonu nebo cihle chová trochu jinak. osvědčil se přípravek do PuradoraLab Čistič a odstraňovač zápachu zvířat 3v1. Tento přípravek "vypíná" zápach téměř okamžitě po aplikaci a obsahuje i dezinfekční složku.

Prevence zápachu moče na zahradě

pes na trávě odstranění močiJe to o výchově a ochotě vzájemně si vyhovět. Někteří psi na svém území loužičku ani hromádku neudělají, i kdyby je mělo roztrhnout. Za své území považují i zahradu.

Veškeré exkrementy hned likvidujte, počůraná místa umyjte viz výše. Většina psů chodí tam, kde už někdy na záchodě byli.

Veďte pejska k čůrání na správné místo odměnami, ne tresty. Namáčení čumáčku do loužičky, řvaní a plácání jen vyvolá stres a případné další loužičky už jen ze stresu.

Ze začátku ho berte co nejčastěji ven a když se mu to povede tam kde chcete (nebo aspoň poblíž), okamžitě ho odměňte malým mlskem. Důležité je okamžitá odměna. 

Postupně se pejskovi zautomatizuje vyprazdňování na určené místo s odměnou a bude po problému. Časem mu bude odměnou už jen to vyprázdnění.