Jak se zbavit smradu z mrtvé myši.
Určitě se vám také stalo něco podobného. Myš vběhne do bytu bůhví odkud, nebo ji přinesou kočky ještě živou na hraní. A ona někam zaleze a chcípne. Je pozoruhodné, jak malé myší tělíčko dokáže způsobit velký zápach. Poradíte si s ním jednoduše.
Tak nám domů vběhla myš.
Poznali jsme to podle chroustání v noci, protože si, mrška jedna podšitá, udělala sídlo za vestavěnou myčkou. Pak se objevila díra v plastovém koši a pach myšiny. Tak trochu jsem doufal, že si s ní kočky poradí. Ale jejich vztah k myši domácí se ukázal být asi jako vztah Toma a Jeriho.
A najednou ticho po pěšině. Jen v kuchyni se šířil divný smrad. Rozebral sokly, linku a jiné části nábytku, protože ženská část domácnosti byla ve smrti.
Kvůli silnému zápachu jsem nakonec musel odpojit většinu vestavěných spotřebičů, abych našel myší sídlo. Myčka přišla samozřejmě na řadu jako poslední. Ta potvora si udělala hnízdo (a záchod) ve filcové protihlukové vycpávce. A taky tam zdechla.
Bleskové odstranění smradu po myši
Samozřejmě se nejdřív zbavíte mrtvolky. Pak je potřeba vyčistit části vybavení, které jsou od myší moči a trusu. Nakonec přijde dezinfekce a přípravky na odstranění myšího smradu:
- Naprosto excelentně se mi osvědčil Odstraňovač zápachu na klece pro hlodavce . Je přímo dělaný na odstranění zápachu hlodavců jako myši, potkani morčata a jiní. Tím jsem rovnou napustil všechen filc a nasákavé věci na myčce, samozřejmě po odsátí bobků a jiných nečistot. Umyl jsme s ním i nábytek. Tím jsem se zbavil smradu z myší moči, který jinak odolával skoro všemu.
- Ostatní nábytek a podlahu, kde se myš mohla vyskytovat, jsme umyl v Čističi a odstraňovač zápachu zvířat 3v1 .Ten má v sobě i nějakou dezinfekční složku, takže byl zápach hned pryč.
Poznámka. Na odstranění zápachu mrtvé myši nepomohl ani ocet, ani SAVO, ani jiné tzv. babské rady. Musel jsme sáhnout po chemii. Pokud máte jinou zkušenost, tak nám napište, rádi vaše zveřejníme.