Speciální akce na prázdniny - doprava PPL do PPL boxů nebo výdejního místa za 20,- Kč !!!

Označkoval vám kocour fasádu i auto? Jak zápach kočičí moči jednoduše odstraníte.

Kocouři si prostě značkují svůj revír. Je jim jedno, jestli je roh domu, auto, nová fasáda nebo stromy přiměřené výšky. Ve chvíli, kdy si na takto označkované místo sáhneme, by se z nás snadno stali kočkovrahové. Každý, kdo se zkoušel zápachu ze zdi nebo auta zbavit, ví, že to není žádná legrace.

Takže. Jak se toho smradu zbavit bez osekání zdi a výměny auta ? Důležité je odstranit značky do poslední molekuly tak, aby tam kočky nic necítily. Pak se tam nebude vracet. Řešení jednoduché.

Aby jste věděli, co čistíte. Složení kočičí moči

kocour-znackuje-na-zahrade-(1)_optimizedV moči kočka vylučuje rozpustné odpadní látky tělesného metabolizmu. Protože jsou kočky masožravci, jedná se o velké množství aromatické močoviny. Mimo toho obsahuje produkty rozkladu odumřelých buněk a krevních částic, přebytečné minerální a stopové prvky, hormony a enzymy. 

Vůně moči je tak pro každé zvíře specifická, ale štiplavý zápach moči s testosteronem si prostě nesplete. Prakticky ihned po vyloučení moči z těla jsou organické zbytky v moči napadány různými druhy bakterií, které při jejich zpracování produkují další plynné složky.

Takže když se moč zasákne do omítky, dá se podle letitých zkušeností mechanicky odstranit pouze odsekáním prosycené části fasády nebo zdi. Pouhé omytí vodou se saponátem nebo tlakovým čističem nestačí.

 Aby jste kocouří značkování definitivně odstranili ,použijte tento postup:

  1. Počůrané místo nahrubo očistíte vodou. Nepoužívejte žádné kartáče ani tlakovou vodu, aby jste fasádu nebo dřevinu nepoškodili.Bactodes Animal s míchací lahví
  2. Místo přestříkněte BactoDes Animal a nechte ho zasáknout. Je to vynikající enzymatický likvidátor organických zbytků moče a výkalů. Bakterie při aktivaci produkují enzymy, které rozloží všechny organické látky moči tak, že tam kočka nic nenajde. Pokud kočky a kocouři místo používali dlouho, tak aplikaci několikrát zopakujte a zakryjte ho nějakou fólií, aby zůstalo vlhké. Je důležité, aby se Bactodes dostal do stejné hloubky nebo hlouběji než je zasáklé značkování. Tím dojde k likvidaci prakticky všech organických zbytků moči nebo výkalů. Jeho výhodou je, že nemapuje ani nenechává zaschlé okraje.
  3. Pokud na fasádě zůstanou nějaké skvrny, místo ještě jednou omyjete mýdlovou vodou a opláchněte čistou vodou.

Když skvrnu umyjete klasickým saponátem , dojde k velkému naředění odstraňovaných zbytků. Tím se zasáknou ještě hlouběji do materiálu fasádu a odstranění zápachu je obtížnější.

Malá část značkování přes pečlivé mytí saponátem vždy zůstane a po uschnutí smrdí. Stejně tak brzo začne smrdět mop na mytí nebo hadr. Takže nejjednodušší je odstranit zdroj zápachu - pomocí enzymatického čističe nechat rozložit organické zbytky beze stopy.

Pokud přijdete na čerstvé loužičky nebo označkování hladkých ploch, stačí použít  speciální vlhčené ubrousky. Jejich výhodou je jejich univerzálnost - fungují na kočičí i psí moč. Můžete je nosit v kabelce, protože jsou balené po jednom. Zachráníte tak i průšvih při návštěvě, kdy si váš miláček uleví u hostitele.

Postup na odstranění fleků od kočky a psa z koberce, matrace nebo sedačky najdete v článku https://obchod.cistapohoda.cz/pece-o-psy-a-kocky/odstraneni-psi-moci-z-koberce-sedacky-nebo-matrace/

Můžete kočky odnaučit značkovat ?

kocka-zahrada-znackovani_optimizedKočka není pes a pokud ji nějakým trestáním naštvete, pomstí se vám po svém. Trus schovaný v botě je to nejmenší, co se může stát. Na druhou stranu kočky na rozdíl od psů používají 3 stupně označení revíru.

  • Na nejjemnější způsob značkování mají feromonové žlázky. Jsou na obou stranách hlavy. Když se vám láskyplně otírají hlavičkou o nohy, stůl nebo obličej, tak si vás nenápadně označují jako předměty, které mají rády.
  • Drsnější je škrábání. Stromů, nábytku, čehokoli co pod dráby povolí. Tak každý vetřelec, uvidí, že si má dát pozor.
  • Značkování močí je třetí nejvýraznější stupeň. Kočky tím dávají nejenom výstrahu, ale i svoji připravenost k páření. Značkují kočky i kocouři. Kastrace pomáhá jen částečně.

Řešením je:

1) poskytnout kočkám dostatečně klidné zázemí a místa ke škrábání. Když kočce navíc budete věnovat pozornost a dostatečně si s ní vyhrajete, nebude mít takovou tendenci k zahánění nepřátel značkováním území.

2) Nechat je vykastrovat. Kastrovaní kocouři ani většinou neznačkují.

Koupit enzymatický čistič