Speciální akce na prázdniny - doprava PPL do PPL boxů nebo výdejního místa za 20,- Kč !!!

Odstranění psí moči z koberce,sedačky nebo matrace

Máte starého psa, který už moč neudrží ? Nebo štěně, které ještě neví co a kde ? Tak už víte, že cena za psí přátelství může být vyšší, než snesou vaše čichové buňky. Protože při neovládaném vyměšování jde také o tuhé exkrementy, bývá vzduch v bytě spíš na krájení, než dýchání. Přesto je řešení jednoduché.

Proč psí moč páchne ?

stene-se-olizuje-enzymaticky-cistic-moci-bactodesOdpovědí je vznik a složení psí moči. Moč vzniká jako hlavní způsob vylučování rozpustných odpadních látek tělesného metabolizmu. Protože pes je masožravec, tak to je velké množství aromatické močoviny. Mimo toho obsahuje produkty rozkladu odumřelých buněk a krevních částic, přebytečné minerální a stopové prvky, hormony a enzymy. V neposlední řadě chemické látky a toxiny, které organismus přijal z vnějšího prostředí a snaží se jich zbavit.

Vůně tohoto koktejlu je pro každé zvíře specifická. Mění se téměř při jakémkoli onemocnění psa .Navíc prakticky ihned po vyloučení moči z těla jsou organické zbytky v moči napadány různými druhy bakterií, které při jejich zpracování produkují další plynné složky.

Jak odstraníte čerstvou psí loužičku nebo exkrementy z podlahy

pes-pod-posteli-moc-koberecNejlepší je ji odsát papírovou utěrkou nebo obyčejným toaletním papírem. Hromádku exkrementů seberete tímtéž. Pokud bydlíte na venkově, tak je přidávejte do kompostu. Močovina urychluje tvoření kompostu a papír se během krátké doby rozloží. Ve městě vše spláchnete. 

Místo pak přestříkněte přípravkem BactoDes Animal. Je to vynikající enzymatický likvidátor organických zbytků moče a výkalů od renomované německé firmy.. Necháte ho chvíli působit a tím dojde k likvidaci prakticky všech organických zbytků moči nebo výkalů. Jeho výhodou je, že nemapuje ani nenechává zaschlé okraje. Pokud to bude potřeba, poskvrněné místo omyjete čistou vodou.

Když skvrnu umyjete klasickým saponátem , dojde sice k velkému naředění odstraňovaných zbytků, nicméně malá část přes pečlivé mytí vždy zůstane a po uschnutí smrdí. Stejně tak brzo začne smrdět mop na mytí nebo hadr. Stejně tak si zasmradíte i parní nebo vodní vysavač. Takže nejjednodušší je odstranit zdroj zápachu - tedy pomocí enzymatického čističe nechat rozložit organické zbytky beze stopy.

Pokud je moč už zaschlá, nastříkejte BactoDes Animal přímo na flek. Zakryjte igelitem a nechte působit cca 10 minut. Pak teprve umyjte čistou vodou. 

Odstranění fleků od psa z koberce, matrace nebo sedačky.Enzymatický odstraňovač na kočičí a psí moč

U tkanin a koberců je problém v tom, že se psí moč velmi rychle zasákne dovnitř. Trochu pomáhá úprava vláken koberců Scotchgard, Teflon protection nebo Easy Clean. Psí moč je ale poměrně agresivní a při opakovaném počůrání dojde k částečnému odstranění této ochrany a výsledkem jsou prakticky neodstranitelné skvrny. Stejně tak na koberci nebo sedačce spolehlivě vytvoříte flek mechanickým drhnutím kartáčkem nebo silným čističem. 

Ověřený postup je čerstvou loužičku okamžitě odsát savým papírem nebo utěrkou - nenechat moč zasáknout ! Pak místo postříkáte BactoDes Animal včetně 5 cm kolem skvrny. Moč se rozpíjí všemi směry a potřebujete ji odstranit všechnu. Počkejte, až vše uschne. Případný zbytek skvrny lehce přečistíte teplou vodou a obyčejným mýdlem, kterou pak opět vysajete utěrkou.

Ideální je ,když máte vodní vysavač a můžete místo opakovaně proprat čistou teplou vodou s přídavkem  BactoDes Animal , takže vyperete i zbytky moče a exkrementů z hloubky koberce nebo matrace. To zvlášť hodí, pokud zjistíte počůrání pozdě a moč je už zapitá  a zaschlá. V tom případě místo také postříkejte BactoDes Animal včetně okolí do 10 cm, přikryjte igelitem nebo sáčkem a nechte působit.

Psi si velmi rádi značkují svislé plochy - boky křesla, zeď nebo nábytek. Odtud odstraníte pozůstatky moči podobně. Nejdřív umyjte co jde a pak nastříkejte enzymatickým čističem. Ten má i preventivní funkci. Když na místě pes nic necítí, neznačkuje.

Jak na odstranění psí moči z trávníku na zahradě najdete tady.

Proč smrdí psí pelech

Odstraňovač zápachu pelíšky pes a kočka vůně jalovec hruška 500 mlKrev vždy obsahuje malé množství močoviny. Mimo ledvin je vylučována potem skrz pokožku ven. Takže mimo mazových žlázek je další složkou zápachu, kterým je pelíšek psa naparfémovaný. V tomto případě vám více pomůže přípravek Odstraňovač zápachu pelíšků pro psy a kočky . Můžete ho používat mezi praním pelechu, dokonce i na svoji postel anebo gauč, pokud tam pes chodí.

Když je pelech velký, vyplatí se vám jeho důkladné vysání vodním vysavačem a teprve následné použití enzymatického čističe. Praní má být až na konec, aby jste se dopracovali k opravdu čistému spaní pro vašeho pejska.

Můžete ho použít i na dětskou postýlku.