Vyčesávání mainské mývalí a norské lesní kočky

bila-norska-lesni-kocka-vycesavani

Kdy vyčesávat mainskou mývalí nebo norskou lesní kočku

Na pravidelné vyčesávání si svoje kočindy navykejte hned od kotěte. Kočky s polodlouhou srstí jako je mainská  mývalí kočka a norská lesní kočka potřebují vyčesávat hlavně v období línání. Kožich mění sice jen krátkou dobu, ale o to intenzivněji.

Kartáč při tom musí projít až do podsady, ale nesmí kočku škrábat. Ideální jsou kartáče Foolee Easee, protože u nich jde nastavit výška a měkkost zubu . Šířku doporučujeme střední.

Vyčesávejte vždy od ocasu a bez tlačení. Kartáč Foolee nemůže kočku škrábnout- je vyroben z plastového kompozitu. Určitě chcete, aby se kočka vyčesávala ráda, takže si najděte klidné místo bez průvanu, jinak se vám budou vyčesané chlupy rozlétávat po místnosti. Češte ji denně. Tím předejte tvorbě smotků a dredíků. Snížíte tím i nebezpečí trichobezoárů a ucpání střev chlupy.

Pokud vaše kočka snáší vysavač, můžete vyčesávací kartáč připojit na rukojeť Foolee Air a vyčesané chlupy rovnu odsávat.bílá norská lesní kočka a vodní vysavač Hyla Nebudete pak muset tak často zametat. Úklid jemných chloupků z podsady je jinak dost náročný, protože poletují po celém bytě.

Obě plemena jsou zvyklá žít venku a mají na to kožich, který je chrání před zimou i teplem. Je hustý a nepromokavý. Proto je pokud možno nekoupejte, protože šampon odstraní voděodpudivou vrstvu a na nějakou dobu ztratí svoji samočistící schopnost.

Pro ulehčení vyčesání můžete vyzkoušet i suchý šampon s arnikou který tolik neodmašťuje.

Dobrý vysavač je při chovu těchto koček nutností. V kombinaci s klepačem dokáže vodní vysavač jako je Hyla vytáhnout jemné kočičí chlupy i z vyššího koberce a všech zákoutí. Vyzkoušejte si ho.