Vyřešte rychle línání u beacerona. Vykoupání a vyčesání správným šamponem pomůže

Beauceron Chax špatně línal poslední dva roky.

Vypadal neupravené, srst byla matná a ježatá. Vůbec se neleskl a smrděl. Jiné problémy pes neměl, veterinář kontroloval a prověřil anální žlázky i zuby. Měla jsem se smířit, že jde o silné pižmo. Rozhodla jsem se tedy vyzkoušet šampon na podporu výměny srsti Foolee Beauty Deshedding - koupíte ho na https://obchod.cistapohoda.cz/sampony....

Složení šamponu je důležité

Šampon na línání je bez parabenů a obsahuje řeřichu, arniku a cypřišový olej. Líbila se mi i jeho vůně. Po prvním koupání jsem byla zděšená, chlupu plná vana a srst děsivá...ježatá mnohem víc a matná...Podívejte se sami. Rozhodně bych nedoporučovala tímto šamponem koupat těsně před výstavou, pokud vystavujete. Protože se na výstavě hodnotí kvalita srsti a u plemene beauceron je třeba, aby srst byla přilehlá a přirozeně se leskla.

Druhý den mě čekalo překvapení. Srst se uvolnila a za jedno česání se uvolnila většina chlupu. Vystřídala jsme jak kartáč Foolee One, který je vhodný právě při línání na velký objem chlupů, tak i Foolee easee na hlubší vyčesání uvolněné srsti. Výsledek vidíte - vyčesané srsti je na ještě jednoho psa. Oba máte k dispozici na eshopu https://obchod.cistapohoda.cz/kartace..., doporučuji prostřední velikost.

Když dodržíte postup, zbavíte psa vylínalé srsti rychle a elegantně

Za týden jsem celý proces zopakovala, šampon jsem již ředila podle doporučení. Ředíte 1:10, takže vlastně máte 5 litrů šamponu v malé lahvičce. Při koupání a druhý den při česání se ze srsti uvolnila další část chlupu a srst byla již přilehlá jsi a lesklejší.

Za dvě koupání a česání to téměř vypadá, že je proces línání zvládnutý. Nejvíc jsem ocenila fakt, ze pes ještě čtvrtý den po vykoupání voní šamponem. Třetí koupání zrealizují za týden a předpokládám, že již všechny odumřelé chlupy se uvolní a srst uzavře ????. A můžeme se vystavovat !

Na celý postup se podívejte na videu