Belgický ovčák. Nejlepší kartáč

Klika je, že srst belgického ovčáka žádnou zvláštní péči nepotřebuje, pokud je pes zdravý. S kožichem potřebuje pomoci jen v období línání. Hlavně na jaře je na místě důkladné kartáčování, aby nedošlo k vytvoření neprodyšné "deky" z mrtvých chlupů 

Které kartáče jsme testovaly

Kartáč foolee One velikost XL pro precizní vyčesáníkartac-foolee-easee-velikostM

V rámci česko-slovenské spolupráce jsme hledaly nejlepší způsob, jak vyčesat belgického ovčáka. Belgický ovčák má krátkou srst s podsadou.

Takže jsme vyzkoušely kartáč Foolee One s kovovým hřebenem (podobný Furminátoru, jen s jiným sklonem zubů) a kartáč Foolee Easee s černým plastovým hřebenem.

 

 

 

Video v plné verzi najdete tady

 

Lepší výsledek měl v tomto případě při vyčesávání kovový kartáč Foolee One .

kartac-foolee-one-ruzen-sirkyKartáč Foolee One má výměnné kovoé hřebeny se zaoblenými zuby v různých šířkách. Díky optimálnímu sklonu umožňuje precizní vyčesání husté a pevné srsti, jakou belgičtí ovčáci mají.

Vyčesal třikrát tolik chlupů na stejný počet tahů v porovnání s kartáčem Foolee easee . Ten se hodí spíše na celoroční vyčesávání, abyNástavec na odsávání psích chlupů foolee air univerzální kožich zůstal pěkně hladký a vzdušný.

Protože chlupů bylo opravdu velké množství, použijte ho doma s nástavcem na vysavač Foolee Air.

Jinak se budete brodit chlupy po kolena. Nástavcem všechny chlupy rovnou při vyčesávání pohodlně odsajete a s nimi i prach a špínu. Díky tomu udržíte svoji domácnost pěkně čistou a v pohodě. 

Další možností je vzít pesana někam na paseku, postavit ho na pařez a vyčesat ho tam.

Odsávání jsme zkoušely s vodním vysavačem HYLA. Jedná se o typ se samočistícím rotačním separátorem, takže nehrozí jeho ucpání ani zasmrádnutí a spolehlivě požere jakékoli množství chlupů. Další informace o Hyle najdete v článku  Nejlepší vysavač na psí chlupy