Borovice vůně do vodních vysavačů

250 Kč
Skladem (> 5 ks)

Přeneste svou domácnost do lesa. Vůně borovice podporuje koncentraci a rozšiřuje dýchací cesty. Její inhalování vám pomůže při infekcích dýchacích cest, rýmě a účetní uzávěrce.

Praktická lahvička s bezpečnostním uzávěrem (90 ml).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klepněte vůní chřipku po hlavě - pomůže vám každá kapka

Pro léčení dýchacích nemocí se borovice se používá i v aromaterapii. Několik kapek esence v osvěžovači vzduchu AERA nebo přístroje Hyla EST někdy dokáže doslova zázraky. Zlepšuje prokrvení sliznic, napomáhá rozpouštění sekretu a dezinfikuje naše dýchací cesty, čímž ničí původce nemocí. 

Esence s výtažkem borovice nám:

  • zlepší náladu
  • navodí vnitřní klid
  • uvolní stresu
  • pomůže při depresi
  • uspí při nespavosti

Doporučuje se i ke zlepšení dýchání v případě astmatu, je ale nutné dodržovat předepsanou dobu působení, která se nejčastěji pohybuje kolem 15-ti minut. Při použití do vířivky je výhodou speciální složení - nezanechá mastné stopy po obvodu hladiny.

Doporučená dávka esence je cca 4-5- kapek na 4 litry studené vody, maximálně 5 ml.

Varování: výrobek není určen na vnitřní použití!

 

Účinný lék nejen na kašel a rýmu si můžete lehce uvařit  i sami.

V dobách minulých se borovice běžně používala jako lehce dostupný lék na kašel a rýmu. Z pupenů, mladých výhonků a někdy i z mladých šišek, se připravoval čaj, který se několikrát denně podával nemocnému. Silice obsažené v borovici totiž pomáhají rozpouštět usazený sekret jak v plících a průduškách, tak v nosních dutinách.

Mají ale také dezinfekční účinky, dokáží tedy ničit původce nákazy, a to nejen při nemocech dýchacích cest, ale i při zánětu ledvin nebo močového měchýře.

Tento léčivý čaj je chutnější po oslazení medem a celkově velmi povzbuzující. Mimo silic obsahuje i cenné vitamíny a minerály. Je však třeba dbát na to, aby nebyl příliš koncentrovaný, protože by mohl podráždit sliznice našeho zažívacího traktu. Pokud byste ho chtěli vyzkoušet, určitě nepřekračujte dávkování.

Pokud si z borovicového jehličí či výtažku silic připravíme koupel, účinek je dvojí:

  • uvolněně silice na nás působí jejich vdechováním
  • přímým stykem s kůží, kterou prokrvují a dezinfikují

Jen se pak hůř myje vana - musíte ještě za tepla.

Další návody a dobré tipy najdete v Klubu

Nemůžete něco najít ? Kompletní nabídka se zobrazí po přihlášení

 

 Při použití v jiných typech vodních vysavačů než Hyla jako vodník, bissell,rainbow , liv aqua filter, vivenso, parní čistič apod.  aplikujte vůně vždy přímo do vody, aby jste měli kontrolu nad jejím množstvím. Vůně nepoškozují filtry, separátory ani výstupní HEPA filtry.Naopak dochází k částečné desinfekci organických nečistot zachycených v těchto filtračních systémech.

Informace o typu nebezpečnosti podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008: Varování : Může vyvolat alergickou kožní reakci. Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vůně do vodních vysavačů, parních čističů,žehliček a sušiček
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Z Avatar autora | 7.10.2018
Velmi příjemná lesní vůně. Často jezdíme do Českého ráje a tahle mi ho připomíná. Dávám si jí do Hyly při každém úklidu.