Citronová tráva vůně do vodních vysavačů

250 Kč
Skladem (3 ks)

Vyzkoušejte úžasnou osvěžující lehkou vůni s citronovým základem. Určitě ji znáte jako Lemon grass.Jejím smícháním s Aloa vera gelem si vyrobíte vlastní dezinfekční gel na ruce.

Praktická lahvička s bezpečnostním uzávěrem (90 ml).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lemon grass neboli citrónová tráva

Má vůni dokonce v českém jménu - voňatka citronová. Voní mnohem jemněji než citron. Zdrojem je hlavně silice citral, která má při vdechování spoustu dobrých účinků:

  • pomáhá omezit růst rakovinných jaterních buněk během počáteční fáze.
  • v kombinaci s dalšími silicemi má antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti
  • zklidňuje svaly a nervy při nespavosti
  • lépe se dýchá při respiračních potížích (kašel, nachlazení, chřipka, astma)
  • zmírňuje bolesti hlavy při migréně
  • používá jako přírodní repelent proti hmyzu 

Doporučená dávka vonné esence je cca 4-5- kapek na 4 litry studené vody, maximálně 5 ml.

Varování: Výrobek není určen na vnitřní použití!

Pěstování

V Čechách nám bohužel venku nepřežije zimu, ale můžete si ji pěstovat doma a dát na léto ven. Vytváří velké trsy tenkých a dlouhých šedozelených listů. Množí se především vegetativně, takže pokud vám kamarád urýpne trs, tak se chytne.

Přidává se do kosmetických přípravků, ale uděláte si i dobrý čaj nebo si ji můžete přidat do jídla. Tam si přidáváte hlavně cibulkovité konce nakrájené na plátky. Můžete ji i sušit bez ztráty vůně. Podle posledních výzkumů pravidelné užívání citronové trávy způsobuje programovou smrt nádorových buněk, zatímco normálním buňkám prospívá. Zdroj informace pochází z výzkumu Ben Gurionovy umiverzity v Negevu.

Další návody a dobré tipy najdete v Klubu

Nemůžete něco najít ? Kompletní nabídka se zobrazí po přihlášení

 

Při použití v jiných typech vodních vysavačů než Hyla jako vodník, bissell,rainbow , liv aqua filter, vivenso, parní čistič apod.  aplikujte vůně vždy přímo do vody, aby jste měli kontrolu nad jejím množstvím. Vůně nepoškozují filtry, separátory ani výstupní HEPA filtry.Naopak dochází k částečné desinfekci organických nečistot zachycených v těchto filtračních systémech.

Informace o typu nebezpečnosti podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008: Varování : Může vyvolat alergickou kožní reakci. Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: