Meduňka vůně do vodních vysavačů

250 Kč
Skladem (> 5 ks)

Jemně citrónová vůně čistí od napětí, depresí a navozuje harmonii.

Plněno do praktické lahvičky s bezpečnostním uzávěrem (90 ml).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Užijte si odpočinek s meduňkou

Meduňková esence je pro svou účinnost a širokou škálu účinků považována za jednu z nejsilnějších léčivých vonných silic v celé aromaterapii. Snad i proto je v hebrejštině nazývána “Bal-Smin” – náčelník oleje. Přidejte si vůni meduňky do vodního osvěžovače vzduchu AERA  a uvolněte se :

  • meduňka odstraní nervová napětí a bloky
  • osvěží a navodí vnitřní klid
  • zbaví vás vyčerpanosti a deprese
  • tělu dopřeje spánek a duši mír
  • odpočinutá žena je krásná žena - zlepší kvalitu Vašeho života

Ve Francii se meduňkový olej řadí dokonce mezi narkotika. Jedná se o účinnou rostlinu ovlivňující náladu. V moderní aromaterapii je vyzdvihována především schopnost současného působení uklidňujících a protizánětlivých složek . A ve vířivce je výhodou speciální složení - nezanechá mastné stopy po obvodu hladiny. Takže si odpočinek opravdu užijete.

Doporučená dávka esence je cca 4-5- kapek na 4 litry studené vody, maximálně 5 ml.

Varování : výrobek není určen na vnitřní použití ! 

 

Meduňka ze zahrádky

Latinský název meduňky “melissa” znamená včela. Prý podle řecké víly, ochránkyně včel. Pro včely je tato rostlina opravdu neodolatelná a již po staletí se vysazuje v blízkosti úlů pro ten nejchutnější med. Ve středověku meduňku pro štěstí v lásce nosily v pytlíčcích na krku všechny dámy. Věřilo se také, že pití meduňkového čaje prodlužuje život

Meduňka je skvělá na záněty všeho druhu – močových cest i trávicího traktu, v boji proti plísním a ekzémům na kůži, i na kašel, alergii a astma.
 
Někde jí říkají také “včelí koření” – má totiž uklidňující účinek i na zánět po bodnutí hmyzem (jednoduše na bodnutí rozetřete listy). Meduňková silice také účinně redukuje tělesnou teplotu během horečky a produkované toxiny pomáhá odstraňovat potem.

V aromaterapii se často používá i na ženské problémy, jako jsou: omezená či nepravidelná menstruace, bolesti a extrémní únava, předčasná menopauza, zlost a deprese po menopauze atd. Výborná je meduňka i proti nadýmání. Kojící matky se vyhnou nebezpečí zatvrdnutí mléka v prsech a má vynikající výsledky v boji s opary. Meduňkový olej snižuje krevní tlak.

Její jemná vůně a příchuť citronu se výborně uplatní v kuchyni. Čerstvé listy můžete použít jako oblohu, k aromatizaci nejrůznějších pokrmů od salátů, polévek a omáček přes všechny druhy mas až po dezerty a nápoje. Při delší tepelné úpravě byliny ztrácejí svou vůni, proto meduňku přidáváme do pokrmů nejlépe čerstvou a v poslední fázi. Nejvhodnější ke sběru je nať a listy mladé rostliny ještě před rozkvětem. Po usušení ji lze uložit v igelitových pytlích i zamrazit.

 

Návody a dobré tipy najdete v Klubu

Nemůžete něco najít ? Kompletní nabídka se zobrazí po přihlášení

 Při použití v jiných typech vodních vysavačů jako vodník, bissell,rainbow , liv aqua filter, vivenso, parní čistič apod.  aplikujte vůně vždy přímo do vody, aby jste měli kontrolu nad jejím množstvím. Vůně nepoškozují filtry, separátory ani výstupní HEPA filtry.Naopak dochází k částečné desinfekci organických nečistot zachycených v těchto filtračních systémech.

Informace o typu nebezpečnosti podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008: Varování : Může vyvolat alergickou kožní reakci. Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vůně do vodních vysavačů, čističek vzduchu, parních čističů a zvlhčovačů
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
P Avatar autora | 9.10.2018
Meduňka je fakt snová. Jako opravdová přímo ze záhonku. Moc pěkně se s její vůní usíná.