Rozmarýn vůně do vodních vysavačů

250 Kč
Skladem (> 5 ks)

Rozmarýn nejlépe působí proti rozdrážděnosti, kdy člověka všechno rozčiluje a vlastně ani neví proč.

Praktická lahvička s bezpečnostním uzávěrem (90 ml).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zavoňte si doma mořskou růží

Jméno této silně aromatické rostliny pochází z latiny a je velice poetické "ros maris" znamená "mořská růže". Toto jméno rozmarýn dostal díky svému původnímu výskytu v přírodě, pochází totiž z oblasti Středomoří. Divoce roste na skalnatých mořských pobřežích. Někdy se toto jméno překládá také jako "mořská rosa". Přidejte si jeho vůni do vodního osvěžovače vzduchu AERA a užijte si středomoří.

  • Rozmarýn stimuluje a uklidňuje zároveň
  • Stimuluje krevní oběh a lehce zvyšuje krevní tlak, zároveň ale uklidňuje naši mysl
  • Odhání deprese, pocity úzkosti a uvolňuje vnitřní napětí
  • Pomáhá od různých bolestí nervového původu, jako jsou například některé typy migrény
  • Je vhodnou vůní při nespavosti
  • Dokáží zvyšovat soustředění, dříve se říkalo, že rozmarýn posiluje paměť. 

 Můžete ho zkusit zkombinovat s eukalyptem zlepšení dýchání při chřipkách, angínách a jiných respiračních onemocněních. Tato směs dává oblíbený mořský vánek. Dezinfekční účinek rozmarýnu pomáhá hubit původce nákazy na sliznicích. Zároveň j krásně provoní celou místnost. A ve vířivce je výhodou speciální složení - nezanechá mastné stopy po obvodu hladiny. Odpočinek si opravdu užijete.

Doporučená dávka esence je cca 4-5- kapek na 4 litry studené vody, maximálně 5 ml.

Varování: Výrobek není určen na vnitřní použití! 

 

Z květináče nebo zahrádky rovnou do kuchyně

U nás ho můžeme pěstovat jak na zahrádce, tak jako hrnkovou rostlinu, má rád slunce a vápnité propustné půdy. Rozmarýn je trvalka a kvete v paletě barev od fialové, přes modrou, růžovou, někdy i bílou, v závislosti na odrůdě. Abychom rostlinu udrželi hustou a ne příliš rozkošatělou, měli bychom ji pravidelně stříhat.

Protože rozmarýn nás uklidní a povzbudí zároveň, přidejte si ho do bylinných směsí pro uklidnění a posílení nervů. Rozmarýn můžeme užívat ve formě čaje, samotný, nebo jako součást bylinné směsi. Velice podobného relaxačního účinku docílíme i aplikací ve formě éterického oleje.

Rozmarýn v aromaterapii

Éterické vonné látky, obsažené v rozmarýnu, se v aromaterapii užívají už nejspíš několik tisíc let. Tradičně se rozmarýn přidával do kadidel a vykuřovadel, jak pro rituální, tak pro léčebné účely. Ve Francii se prý dokonce míchal do kadidel používaných i při exorcismu. Přikládaly se mu také afrodiziakální účinky, jak ve vykuřovadlech, tak vdechováním aroma přímo z rostliny.

Koření s podmanivou vůní

Vůně rozmarýnu je pro mnohé spojená s vůní  ze zahradního grilu. Zajímavé je, že grilované pokrmy získají aroma rozmarýnu dokonce, i když mezi horké uhlíky přidáme jen kousky jeho suchých větví nebo trochu listů. Kořenící síla této bylinky je opravdu výrazná, měli bychom ji užívat střídmě, při předávkování by nám pokrm mohl zhořknout. 
Rozmarýn se hodí do celé řady jídel, tradičně na maso a ryby, ale také do salátů, polévek, dresinků a omáček. Jeho aroma je nezaměnitelné při výrobě bylinných a olejů, které se dají jak přidávat do zeleninových salátů, tak používat k marinování masa a zeleniny.

 Návody a dobré tipy najdete v Klubu

Nemůžete něco najít ? Kompletní nabídka se zobrazí po přihlášení

 Při použití v jiných typech vodních vysavačů než Hyla jako vodník, bissell,rainbow , liv aqua filter, vivenso, parní čistič apod.  aplikujte vůně vždy přímo do vody, aby jste měli kontrolu nad jejím množstvím. Vůně nepoškozují filtry, separátory ani výstupní HEPA filtry.Naopak dochází k částečné desinfekci organických nečistot zachycených v těchto filtračních systémech.

Informace o typu nebezpečnosti podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008: Varování : Může vyvolat alergickou kožní reakci. Toxický pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vůně do vodních vysavačů, čističek vzduchu, parních čističů a zvlhčovačů
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: