Novinka-zaplatíte třetinku, ale zboží máte hned všechno. Stačí při platbě zvolit Platba na třetinu

Kudrnatý pes. Vyčesávání, koupání a péče o srst

Výhody kudrnaté srsti

Kudrnatý pes v náruči dívkyKudrnatou srst tvoří jen pesíky, které se kroutí do prstýnků nebo spirálek. Sama o sobě tak výborně izoluje proti vodě. Kožich ještě zahušťují odumřelé chlupy, protože jsou zakroucené do dorůstající chlupů. Díky tomu byla kudrnatá plemena dříve využívána k lovu vodního ptactva.  

Nejčastěji chovaná kudrnatá plemena jako jsou pudl, labradoodl a bichon jsou spíše domácí společníci. V domácnosti lidé spíš oceňují to, že kudrnatá srst stále dorůstá. Línání neprobíhá mohutně dvakrát do roka jako u ostatních plemen.

Psí spíše nenápadně ztrácejí vlásky a tak  majitelé mají někdy pocit, že tato plemena nelínají. 

Pravidelné vyčesávání je nutné

Všechny kartáče a hřebeny FooLee pro psy a kočkyHlavně doma chovaní psy se ale potřebují zbavit mrtvých chlupů z kožichu jako každý jiný pes. Díky kudrlinkám potřebujete kartáč s  delšími hroty, abyste rozčesali chlupy po celé délce až od kůže.

Chovatelům se osvědčují kartáče Foole easee hlavně proto, že mají zaoblené plastové hroty, které zvíře příjemně masírují a neškrábou. Vyberte si šířku kartáče podle velikosti svého psa a vyzkoušejte to.

Na stejnou rukojeť můžete navíc nasadit hřebeny o různé délce zubů včetně masážních, aby si pejsek vyčesání opravdu užil.

Aby vás při rozčesávání nebolely ruce, máte tu ADB Petite

ADB Petite vyčesávaný pesElektrický rozčesávací kartáč vyvinul majitel celé smečky labradoodlů. Vyčešete jím jednoduše pejska jak po srsti, tak i proti srsti včetně těžko dostupných míst.

Pokud váš pes díky svým loveckým pudům donese domův kožichu půlku lesa včetně kila čumbrků, můžete ke kartáči připojit vysavač a vyčesaný nepořádek hned odsávat. 

Stříhání je nejlepší nechat na odbornících v psím salonu.

Kudrnatý pes koupání miluje

Jen si dávejte pozor, abyste šampon z kožichu pořádně vypláchly. Díky své struktuře kudrnatá srst izoluje mokrotu a člověk musí být opravdu pečlivý. 

Po umytí v šamponu Foolee Easy Detangling bude srst krásně elastická, pružná a nabude na objemu. Arganový a jojobový olej přirozeně zvýší krásu srsti vašeho psa a jeho rozčesávání bude zábavou pro oba. A na procházce budete za hvězdy.

Šampon pro kudrnatou srst 1Máte staršího kudrnáčka, co nevoní?

Odstraňovač zápachu s olivovým olejem můžete používat mezi běžným koupáním. Stačí ho vmasírovat do kožíšku a je to.

Můžete ho používat u starých psů, které koupat už nemůžete, protože oplachování není nutné. Zápach zmizí okamžitě. Usnadní vám vyčesání a život se starým přítelem.

Bude jemně vonět po citrusech.