Kudrnatý pes. Vyčesávání, koupání a péče o srst

Výhody kudrnaté srsti. Labradoodle, španělský vodní pes, pudl

labradoodl-cesani-adb petiteKudrnatou srst tvoří jen pesíky, které se kroutí do prstýnků nebo spirálek. Sama o sobě tak výborně izoluje proti vodě. Kožich ještě zahušťují odumřelé chlupy, protože jsou zakroucené do dorůstající chlupů. Díky tomu byla kudrnatá plemena jako španělský či portugalský vodní pes dříve využívána k lovu vodního ptactva.  

Nejčastěji chovaná kudrnatá plemena jako jsou pudl, labradoodl a bichon jsou spíše domácí společníci. V domácnosti lidé oceňují to, že kudrnatá srst stále dorůstá. Línání neprobíhá mohutně dvakrát do roka jako u ostatních plemen.

Psí spíše nenápadně ztrácejí vlásky a tak  majitelé mají někdy pocit, že tato plemena nelínají. 

Pravidelné vyčesávání je nutné

kartace-hrebeny-foolee easee-prehledHlavně doma chovaní psi se ale potřebují zbavit mrtvých chlupů z kožichu jako každý jiný pes. Díky kudrlinkám potřebujete kartáč s  delšími hroty, abyste rozčesali chlupy po celé délce až od kůže.

Chovatelům se osvědčují kartáče Foole easee hlavně proto, že mají zaoblené plastové hroty, které zvíře příjemně masírují a neškrábou. Vyberte si šířku kartáče podle velikosti svého psa a vyzkoušejte to.

Na stejnou rukojeť můžete navíc nasadit hřebeny o různé délce zubů včetně masážních, aby si pejsek vyčesání opravdu užil.

Aby vás při rozčesávání nebolely ruce, máte tu elektrický kartáč ADB Petite

ADP Petite elektrický vyčesávací kartáč modrý (2)Elektrický rozčesávací kartáč vyvinul majitel celé smečky labradoodlů. Vyčešete jím jednoduše pejska jak po srsti, tak i proti srsti včetně těžko dostupných míst.

Při napájení přes ppower banku ho můžete s sebou vzít i do campu a vyčesat svého psa i bez přístupu k síti.

ADB-Petite-kartac-vycesavany-labradoodlePokud váš pes díky svým loveckým pudům donese domův kožichu půlku lesa včetně kila čumbrků, můžete ke kartáči připojit vysavač a vyčesaný nepořádek hned odsávat. 

Stříhání je nejlepší nechat na odbornících v psím salonu.

Kudrnatý pes koupání miluje

Jen si dávejte pozor, abyste šampon z kožichu pořádně vypláchly. Díky své struktuře kudrnatá srst izoluje mokrotu a člověk musí být opravdu pečlivý. Po koupání venku i doma psa pořádně vysušte, aby mu kožich nezatuchnul. 

Po umytí v šamponu Foolee Easy Detangling bude srst krásně elastická, pružná a nabude na objemu. Arganový a jojobový olej přirozeně zvýší krásu srsti vašeho psa a jeho rozčesávání bude zábavou pro oba. A na procházce budete za hvězdy.

Máte staršího kudrnáčka, co nevoní?

Odstraňovač zápachu kudrnaté psí srsti pes ovoceOdstraňovač zápachu s olivovým olejem můžete používat mezi běžným koupáním. Stačí ho vmasírovat do kožíšku a je to.

Můžete ho používat u starých psů, které koupat už nemůžete, protože oplachování není nutné. Zápach zmizí okamžitě. Usnadní vám vyčesání a život se starým přítelem.

Bude jemně vonět po citrusech.