Dezinfekce vysavače. V době chřipky a covidu vám pomůže od virového onemocnění.

Chřipkových virů je mnoho, ale všechny se šíří vzduchem a když je chytnete, je reakce vašeho těla pěkně prudká. Záleží na tom,které místo v těle viry napadnou.

Nejčastěji chřipka napadá dýchací cesty. Ráno cítíte, že na vás něco leze a za dvě hodiny už jste slabí jak děcko.Cítíte všechny svaly, i ty které nemáte. Klouby,vás bolí jak v devadesáti,  máte vysokou horečku a jsme rádi, že můžeme ležet.

Druhá nejčastější Střevní chřipka vás zase bleskem odvelí na toaletu. Viry střevní chřipky obsadí tenké střevo a váš organismus reauguje výplachem vetřelců. A to horem spodem. Oboje stačí zažít jen jednou. Jak se vyhneme opakování ?

1. Zabraňte "konzumaci" viru dobře nasazenou rouškou

Pokud to jde, vyhněte se místům, kde je hodně lidí. Hromadná doprava, jídelny, toalety. Proti vdechnutí nebo polknutí virů se do jisté míry můžete chránit respirátorem KN95 . Když už nemocní jste a musíte ven, tak ji noste už kvůli ostatním. Rouškou chráníte ostatní před vlastní nákazou.

Viry z oblečení, kabelky a jiných věcí dostanete odsátím vysavačem a následným otřením dezinfekcí. Viry z rukou pečlivě omyjte v koupelně hned po příchodu. Myjte si je alespoň 20 vteřin, pěkně pečlivě i mezi prsty. Když onemocní člen rodiny, tak se šance na nakažení prudce zvyšuje, proto si ruce myjte mnohem častěji. nevíte, kdo se před vámi čeho dotkl.

2.Virus, dokonce i koronavirus vydrží bez hostitele krátkou dobu, hlavně na světle.

Přesto se nespoléhejte na to, že si ho nemůžete přinést domů. Při střevní chřipce létají mikrokapky při zvracení až 4 metry daleko, takže pokud pomáháte svému dítěti nebo na veřejných záchodcích slyšíte dávení, nezdržujte se a umyjte si alespoň ruce. Podle výzkumů viry nejdéle přežívají na hladké ploše z umělé hmoty. Samozřejmě to záleží na teplotě a vlhkosti. Ale obecně platí, že vir venku přežije týden až 14 dnů za běžné teploty.

Nepříjemné je, že než chřipka naplno propukne, tak už je člověk několik dní nakažlivý a rozsévá tisíce  s tisíce virů do okolí. Protože se neprojevuje kašlem, je zbytečné se vyhýbat prskajícím a kašlajícím osobám. Od nich chytnete leda rýmu.

Nakaženého někdy poznáte podle očí. Lesknou se mu. Barva tváří je pěkně červená

3. Chřipka se vám vrací? 

desinfekce na plochyZměňte svoje hygienické návyky. 

  • Při chřipce si myjte často ruce. Je to ta nejjednodušší obrana. Kdykoli odněkud přijdete, umyjte si ruce mýdlem a teplou vodou. Alespoň 20 vteřin a poctivě i mezi prsty a hřbet ruky. Dezinfekční gel používejte po každém stisku rukou. Lepší je být paranoidní než nemocný.
  • Při úklidu přidávejte dezinfekci.Dezinfekcí je mnoho druhů. Hyla dezinfekce je bez zápachu. Stříkněte ji na utěrku a rozetřete po dezinfikovaných plochách. Nevynechejte pracovní desku kuchyňské linky, stoly, konferenční stolek, poličky.
  • V koupelně do desinfekce namočte zubní kartáček a po skončení chřipky si raději kupte nový. Hřebeny, kelímky s krémy, všechno opláchněte. Ručníky přeperte na 90 stupňů.

4. Vysavač ? To je skládka choroboplodných zárodků, virů, bakterií a plísní.

V klasickém vysavači se uskladňuje prach, stará kůže, vlasy, drobky, mrtvý hmyz. To vše proloženo viry, bakteriemi a plísněmi. Při každém úklidu si právě tyto nejmenší patogeny foukáte zpátky do bytu. Při tom se jednoduše znovu nakazíte, protože vaše imunita není po nemoci zrovna na výši.

Robotický vysavač klame tělem. Uvnitř je to samé. Jeho jedinou výhodou je, že při ježdění nevíří tolik infikovaného prachu jako klasický vysavač.

Dezinfekce vodního vysavače při chřipce nebo jiné virové nákaze

Hyla est čistička vzduchu

Vodní vysavače mají oproti ostatním tu výhodu, že se dobře desinfikují. Vodní vysavač Hyla má přístupnou a otevřenou  nádobu, takže ji lehce udržíte čistou. Separátor je samočistící. Motorová hlava je s jediným vypínačem bez prolisů a ovladačů. Tím pádem stačí do vody v nádobě přidat dezinfekci na závěreční čištění vzduchu a otřít motorovou hlavu seshora.

Prach s viry z poliček, matrace a podlahy vodním vysavačem odsávejte. Ve vodě s desinfekcí viry ani koronaviry nemají šanci. Stejně skončí v záchodě.

Vyčištění a dezinfekce klasického vysavače je obtížná, ale nutná

I když vymyjete a vytřete části, kde jsou sáček a výstupní HEPA filtr, zůstane neošetřená oblast kolem motoru. Nejlepší je po epidemii chřipky vysavač nechat zlikvidovat stejně jako zubní kartáček. Jinak si skladujete pod postelí další nákazu.

Sáčkový vysavač dezinfekce po chřipce

Postup čištění a dezinfekce:

  1. Vyhoďte filtry a sáček a dejte vše nové
  2. Pečlivě vyčistěte vnitřek vysavače, nádobu na hrubé nečistoty, celý povrch včetně koleček
  3. Vlhkým hadrem s dezinfekcí vytřete vnitřek vysavače.

Dezinfekce robotického vysavače

Desinfekce velká do vodního vysavače Hyla, Rainbow,VivensoU robotického vysavače pečlivě dezinfekcí omyjte válce i nádobu na nečistoty. Vnějšek otřete vlhkou utěrkou napuštěnou dezinfekci.

Robotický vysavač s vytíráním vymyjte stejným způsobem, Vyperte přídavné mopy na 90 stupňů a do vody, kterou si je vysavač vlhčí, přidávejte dezinfekci po celou dobu chřipkové epidemie.

Vůně z Čisté pohody s dezinfekčními účinky

Oblíbený je Eukalyptus, Tea Tree, Borovice a Citron. Díky speciálnímu složení s alkoholem zvyšují záchyt virů,plísní a mikrobů.Můžete je použít do vodních vysavačů Hyla, Vivenso, Rainbow, Liv Aqufilter, Thomas, Kärcher, Krausen, Eta a jiné.