Zvlhčovač vzduchu si o přidání vůně přímo říká
Proč používat zvlhčovač vzduchu
Příliš suchý vzduch způsobuje lidem řadu potíží. V místnostech je vyšší prašnost. Hůře se vám dýchá, vzduch s jemným prachem dráždí nosních sliznice, přichází suchý kašel. Zhoršené dýchání může u astmatiků vyvolat v krajním případě astmatické záchvaty. Suchý vzduch také dráždí oči,takže vám slzí a vysychají. Trpí i pokožka. Vaše kůže je dehydrovaná, vyschlá a může i praskat. vyschlé rty jsou také velmi nepohodlné.
Kdy vám zvlhčovač vzduchu pomůže
Zvlhčovače se hodí hlavně v zimě v přesušených prostorách. V době perfektně těsnících oken a dobře izolovaných domů se dovnitř vzdušná vlhkost nemá jak dostat. Ani klimatizační systémy vlhkost vzduchu neřeší. Na výběr máte několik způsobů, jak chybějící vlhkost doplnit.
Jaké vůně můžete dávat do zvlhčovačů vzduchu
Vyhýbejte se koncentrovaným vonným olejům a silicím. Vonná složka je v podstatě silná žíravina, např. mátový olej můžete použít i místo odlakovače. Mohlo by se vám stát, že dojde k poškození nebo rozpuštění plastových částí zvlhčovačů.
Vonné oleje patří do keramických aroma lamp, keramických odpařovačů, do skleněných difuzérů s dřevěnými tyčinkami tyčinkami.
Do ultrazvukových zvlhčovačů, do zvlhčovačů s přirozeným odparem a do parních zvlhčovačů patří vůně ve správné koncentraci. Vůně z Čisté pohody jsou vyvinuté pro přidávání do studené vody. Nehrozí , že si jejich používáním zničíte svůj zvlhčovač. Navíc ho pak nebudete muset mýt od zbytkové mastnoty.
Nádoba s vodou na topení
je nejjednodušší, nejrychlejší a nejméně účinné řešení. Voda se odpařuje velmi pomalu, často se opět rovnou sráží na okně. Dávejte si pozor na množení bakterií, plísní a sinic ve vodě. Občas odstraňte vrstvu vodního kamene, kterou tvoří minerály vysrážené z vody.
Alternativně použijte mokrou látku, kterou rozvěsíte po pokoji. Hodí se staré prostěradlo nebo deka. Když budete mokrou látku dávat přímo na radiátory, mohou reznout a výrazně si snížíte jejich účinnost.
Vůně s Čisté pohody vám pomohu i tady. Můžete je použít jako desinfekci, aby se mikroby moc nemnožili přímo ve vodě, nebo je přidáte do vody, ve které namočíte látku na rozvěšení. Vytvoříte si tak prostorou aromaterapii, které vám pomůže lépe dýchat.
Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu
Ve zvlhčovači kmitá velmi rychle ( ultrazvukově) malá pružná membrána. Tu rozechvívá ultrazvukový oscilátor. Na membránu natéká voda, kterou rychlé kmity rozdělí na mikroskopické kapičky. Ty odcházejí do místnosti jako studená vodní pára. Vlhkost v místnosti si proto zvýšíte velmi rychle. Jen si dejte pozor, na co zvlhčovač stavíte. Neměl by to být dýhovaný nábytek ani jiný materiál, který může voda poškodit.
Ultrazvukové zvlhčovače mají různý design. Na ilustračním obrázku jde o žabku, které jde pára doslova z uší. Vybírat můžete i krásné designové kousky. Jejich výhodou je nízká spotřeba elektřiny, bezpečnost a tichý chod.
Vždy do ultrazvukového zvlhčovače používejte destilovanou nebo filtrovanou vodu. Minerály a chemické látky se usazují v nádobě a dostanou se do vzduchu v místnosti. Za určitých okolností mohou vadit alergikům.
Vysrážené minerály mohou způsobit závadu na zvlhčovači nebo ho i nenávratně poškodit. Kvůli tomu ho pravidelně čistěte a měňte antibakteriální filtry, pokud je váš přístroj má.
Na odmineralizování používejte pouze octovou vodu nebo výrobcem předepsaný prostředek, aby jste nepoškodili membránu.
Vůně přidávejte přímo do vody při plnění zvlhčovače. Pokud máte vodní vysavač jako je Hyla, použijte stejnou do obou přístrojů a aromaterapie vám lépe zafunguje. Vždycky je lepší dýchat čistý vzduch. Na Čisté pohodě máte bohatý výběr.
Zvlhčovač vzduchu s přirozeným odparem
Tyto zvlhčovače odpařují vodu přirozeným způsobem. Voda je v pohybu. V osvěžovači vzduchu Hyla AERA ji nasává malý rotační separátor a rozstřikuje ji uvnitř přístroje. Jiné typy mají otáčivé plastové disky, nebo vodu nasává porézní materiál ve filtračních kazetách. Malý ventilátor žene zvlhčený vzduch z přístroje do místnosti. Zvlhčování vzduchu je pomalejší oproti ultrazvukovému zvlhčovači. .
Zvlhčovače s přirozeným odparem mají nízkou spotřebu. Některé jsou s filtry a osvětlením. Dá se u nich mluvit jako o malých čističkách vzduchu. Záchyt prachu , spor plísní a alergenů do vody je znatelný. Jen ji každý den musíte vyměnit. Také počítejte s občasným vyčištěním od usazených minerálů a měnit filtry podle návodu k obsluze.
Vůně z Čisté pohody působí jako dezinfekce. Vždy je přidávejte rovnou do vody. Aquafresh lidé často využívají jako parfemovanou bakteriální desinfekci. Jako přírodní desinfekce se hodí eukalyptus, máta nebo borovice. V nabídce je i desinfekce bez vůně. Přírodní dezinfekce nepoužívejte, pokud je na ně někdo doma alergický.
Parní zvlhčovače vzduchu
V parních zvlhčovačích opravdu ohřeje topná spirála až k bodu varu. Tento způsob zvlhčování vzduchu je velmi hygienický, protože dojde k likvidaci mikroorganismů. Jde o jediný druh zvlhčovačů doporučovaný alergikům, astmatikům i dětem.
Počítejte ale s vyšší spotřebou a hlučností. Dávejte si ale, hlavně u malých dětí, pozor na převrhnutí. Mohlo by dojít k opaření.
Z tohoto typu zvlhčovače nepůjde vůně tak intenzivní jako z předešlých typů.
Nebojte se aromaterapie, pokud máte zvlhčovač. Vyzkoušeli jsme je s výrobky firem Sencor,Bionare,Steba,Philips,Boneco
Vůně oživí váš domov a můžete s nimi lehce experimentovat. Speciální receptura vůní z Čisté pohody je určená vyloženě na použití s vodou. Do vodních vysavačů myčů, parních čističů, sušiček i žehliček. Vyberte si je podle nálady a užijte si krásné zimní dny.