Nejlepší kartáče na psy Welsh Corgi. Vyzkoušeno

Péče o srst welsh corgi je důležitá pro zachování zdravého vzhledu a pohodlí vašeho krátkonožce. Jejich odolná srst s vysokou podsadou přímo volá po pravidelném vyčesávání. Zejména v období línání, které se u doma chovaných psů klidně protáhne na celý rok. S tím souvisí i závěje vyčesaných chlupů. které dokážou zaplnit každý kout v bytě a tak jsme hledaly kartáč, který se dá připojit k vysavači.

welch corgi adb2Proto jsme pro vás na psovi plemene Welsh Corgi  vyzkoušely:

 • kartáč Foolee Easee
 • kartáč Foole  One
 • elektrický kartáč ADB, na který se nás často chovatelé wels corgi ptají. Hlavně po tom, co je z vyčesávání bolí ruce.

Bohužel elektrický kartáč ADB je báječný na kudrnatou srst labradoodla, pudla nebo španělského vodního psa. Ale vůbec se nehodí na vyčesání welsh corgiho.

Prostě se nedohrabe dostatečně hluboko 

Video zkoušení kartáčů na welsh corgi

Na videu uvidíte jak práci s kartáčem Foolee One, který je tvarově podobný Furminátoru, tak kartáč Foolee Easee s komentářem zkušené chovatelky pejsků Welsh Corgi. Oba tyto kartáče můžete přes rukojeť Foolee Air připojit k jakémukoli vysavači, který pojme velký objem chlupů. My jsme použily na zkoušku vodní vysavač Hyla.

 Testované kartáče Foolee One a Foolee Easee

kartac-na-psy-welsh-corgi-precizni-vycesaniKartáč Foolee One

má kovový hustý hřeben a je vynikající na rychlé odstranění velkého množství chlupů v období línání. můžete si vybrat šířku podle velikosti psa. Díky optimálnímu sklonu hřebenu se s ním velmi dobře pracuje. Díky tomu je i sníženo nebezpečí zranění psa, ke kterému dochází  s kartáči s ostrým sklonem zubů.

Vybírat si můžete z několika šířek hřebenů podle velikosti psa.

Kartáč Foolee Easee

detail-hreben-foolee-easee-zaoblené zubyKartáč má výměnný hřeben ze speciálního plastového kompozitu. Zuby jsou se zaoblenými hroty, aby dobře pronikaly do hustého kožichu Wesh corgiho, ale aby při tom určitě neporanily kůži. Naopak při vyčesávání ho kartáč příjemně masíruje.

Je vynikající pro časté meziroční vyčesávání:

 • když potřebujete z kožichu odstranit zaschlé bláto
 • vyčesat ze psí srsti namotané trávy nebo bodláky
 • odstranit smotky před koupáním 

 Zásady péče o psy Welsh Corgi

 1. Pravidelné kartáčování: Corgi silně línají, a proto musíte pravidelně kartáčovat jejich srst, aby se odstranily odumřelé chlupy. Obecné doporučení je kartáčovat corgiho minimálně dvakrát týdně během celého roku a častěji během období intenzivního línání.

 2. Použití vhodného kartáče: Pro péči o srst welsh corgi je ideální používat kartáč se zaoblenými štětinami, které nebudou dráždit jejich citlivou kůži, ale zároveň dokážou účinně odstranit odumřelé chlupy.

 3. Koupání podle potřeby: Corgiho srst je odolná vůči povětrnostním vlivům, a proto není nutné časté koupání. Díky nízkému vzrůstu má často ucouraný spodek.  Pokud se silně zablátí,  použijte speciální šampon pro psy, který nevysušuje jejich kůži.

 4. Zastřihávání drápků a péče o tlapky: Součástí péče o srst welsh corgi by mělo být také pravidelné stříhání drápků a kontrola tlapek. Stříhání drápků by mělo být provedeno podle potřeby, aby se zabránilo případným zraněním nebo nepříjemným pocitům při chůzi. Tlapky je také dobré pravidelně kontrolovat a čistit, zejména pokud váš corgi tráví hodně času venku.

 5. Zdravá strava a dostatek vody: Zdravá strava a dostatek vody jsou základem pro krásnou a zdravou srst. Ujistěte se, že váš corgi dostává vyváženou stravu bohatou na živiny a omega-3 mastné kyseliny, které podporují zdraví srsti a kůže.

 6. Pravidelné návštěvy u veterináře: Aby bylo zajištěno optimální zdraví srsti vašeho welsh corgi, je důležité pravidelně navštěvovat veterináře, který může provést důkladné vyšetření a doporučit vhodné léčebné postupy, pokud je to nutné.

Dodržováním těchto praktických tipů pro péči o srst welsh corgi a pravidelnou údržbou si zajistíte, že váš malý společník bude vždy vypadat a cítit se skvěle. Váš domov zůstane čistý a bez chomáčů chlupů.

nastavec-na-odsavani-chlupu-fooleeair-nasazeny-kartac-fooleeOne-vysavacvysavac-na-psi-chlupy-hyla-psySuchý vysavač se ukázal jako nevhodný - nádoba se velmi rychle zaplnila chlupy a co horšího, přicpal se výstupní filtr. Musely jsme co 5 minut přerušit práci, vysypat nádobu, proklepat filtr. Vysavač navíc už po jednom použití začal být cítit psinou.

Samotné vyčesávání kartáčem Foolee One bylo bez problémů. Dokud vysavač jel, tak bylo dobré i odsávání chlupů. 

Naproti tomu se vodní vysavač Hyla je naprosto bezproblémový. Má nádobu na 4 litry vody, ale celkový objem je 10 litrů a tak jsme psa vyčesaly celého bez jediného chlupu okolo. Nádobu jsme pak vylily na kompost.

 

Pořiďte si na svého corgiho špičkové kartáče Foolee Easee, ať jste spokojení vy i pejsek