Vadí vám psí moč na fasádě nebo stěně? Spolehlivý postup ve třech krocích.

i si prostě značkují svůj revír. Je jim jedno, jestli je roh domu, auto, nová fasáda nebo stromy přiměřené výšky. Za nějakou dobu už ale označkovaná místa "voní" tak, že je cítíme i my. Jak se tohoto zápachu zbavit ? Nemá cenu psa trestat, když už převychovat. Důležité je odstranit značky do poslední molekuly tak, aby tam pes nic necítil. Pak se tam nebude vracet. Řešení jednoduché.

Bloodhoud čůráPři odstranění nám pomůže znalost složení psí moči

V moči pes vylučuje rozpustné odpadní látky tělesného metabolizmu. Protože je pes masožravec, jedná se o velké množství aromatické močoviny. Mimo toho obsahuje produkty rozkladu odumřelých buněk a krevních částic, přebytečné minerální a stopové prvky, hormony a enzymy. 

Vůně moči je tak pro každé zvíře specifická. Mění se téměř při jakémkoli onemocnění psa .Prakticky ihned po vyloučení moči z těla jsou organické zbytky v moči napadány různými druhy bakterií, které při jejich zpracování produkují další plynné složky.

Takže když se moč zasákne do omítky, dá se podle letitých zkušeností mechanicky odstranit pouze odsekáním prosycené části fasády nebo zdi. Pouhé omytí vodou se saponátem nebo tlakovým čističem nestačí.

Aby jste se tomuto řešení vyhnuli, použijte tento postup:

  1. Počůrané místo nahrubo očistíte vodou. Nepoužívejte žádné kartáče ani tlakovou vodu, abyste fasáduOdstraňovač zvířecích pachů na tvrdé plochy nebo dřevinu nepoškodili.
  2. Místo přestříkněte Odstraňovačem zvířecích pachů a nechte ho zasáknout. Je to vynikající likvidátor všech molekul pachu a čpavku, takže tam pes nic nenajde. Pokud psi místo používali dlouho, tak aplikaci několikrát zopakujte. 
  3. Pokud to bude potřeba, místo ještě jednou omyjete čistou vodou.

Když skvrnu umyjete klasickým saponátem , dojde sice k velkému naředění odstraňovaných zbytků, nicméně malá část přes pečlivé mytí vždy zůstane a po uschnutí smrdí. Stejně tak brzo začne smrdět mop na mytí nebo hadr. Takže nejjednodušší je odstranit zdroj zápachu. 

Postup na odstranění fleků od psa z koberce, matrace nebo sedačky najdete v článku https://obchod.cistapohoda.cz/pece-o-psy-a-kocky/odstraneni-psi-moci-z-koberce-sedacky-nebo-matrace/

Postup na odstranění psí moči z trávníku a stromů najdete v článku Zápach psí moči na zahradě

 Proč smrdí zdi a auto i když si tam pes jen lehne

Jak pes chodí po bytě, často se otírá o stěny nebo si lehá na gauč či koberec. Psí krev vždy obsahuje malé množství močoviny. Mimo ledvin je vylučována potem skrz pokožku ven. Takže mimo mazových žlázek je další složkou zápachu, kterým je srst psa naparfémovaná. Proto se v tomto případě hodí použít Odstraňovač zápachu pelíšků pro psy a kočky .Většinou nestačí jen vyprání koberce nebo čalounění.