Vadí vám psí moč na fasádě nebo stěně? Spolehlivý postup ve třech krocích.

Psi si prostě močí značkují svůj revír

Je jim jedno, jestli je roh domu, auto, nová fasáda nebo stromy přiměřené výšky. Za nějakou dobu už ale označkovaná místa "voní" tak, že je cítíme i my. Jak se tohoto zápachu zbavit ? Nemá cenu psa trestat.  Důležité je odstranit značky do poslední molekuly tak, aby tam pes nic necítil. Pak se tam nebude vracet. Řešení jednoduché.

Při odstranění nám pomůže znalost složení psí moči

pes-moci-na-fasaduV moči pes vylučuje rozpustné odpadní látky tělesného metabolizmu. Protože je pes masožravec, jedná se o velké množství aromatické močoviny. Mimo toho obsahuje produkty rozkladu odumřelých buněk a krevních částic, přebytečné minerální a stopové prvky, hormony a enzymy. 

Vůně moči je tak pro každé zvíře specifická. Mění se téměř při jakémkoli onemocnění psa .Prakticky ihned po vyloučení moči z těla jsou organické zbytky v moči napadány různými druhy bakterií, které při jejich zpracování produkují další plynné složky.

Takže když se moč zasákne do omítky, dá se podle letitých zkušeností mechanicky odstranit pouze odsekáním prosycené části fasády nebo zdi. Pouhé omytí vodou se saponátem nebo tlakovým čističem nestačí.

enzymaticky-cistic-BactoDes-Animal

Aby jste se vyhnuli nutnosti udělat novou fasádu, tak použijte enzymatický čistič a následující postup:

  1. Počůrané místo nahrubo očistíte vodou. Nepoužívejte žádné kartáče ani tlakovou vodu, abyste fasádu (sloupek u vrat,  dřevinu apod.) nepoškodili.
  2. Celou oblast dobře nasytíte enzymatickým čističem Bactodes naředěným podle návodu. Čistič se musí zasáknout stejně hluboko jako moč.
  3. Čištěnou oblast zakryjte na cca hodinu nějakým igelitem, aby zůstalo vlhké a bakterie mohly začít produkovat enzymy, které starou moč zlikvidují. Zabere jimOdstranovac-zvirecich-pachu-na-tvrde-plochy-3v1-1-litr to asi den podle hloubky pročůraného místa.
  4. Po zaschnutí čištěné místo ještě  přestříkněte Odstraňovačem zvířecích pachů a nechte ho zasáknout. Je to vynikající likvidátor všech molekul pachu a čpavku, takže tam pes nic nenajde. Pokud psi místo používali dlouho, tak aplikaci několikrát zopakujte. 
  5. Pokud zůstanou na fasádě nějaké fleky , místo ještě jednou omyjete čistou vodou.

Když skvrnu umyjete klasickým saponátem , dojde sice k velkému naředění odstraňovaných zbytků, nicméně malá část přes pečlivé mytí vždy zůstane a po uschnutí smrdí. Stejně tak brzo začne smrdět mop na mytí nebo hadr. Takže nejjednodušší je odstranit zdroj zápachu. 

Postup na odstranění fleků od psa z koberce, matrace nebo sedačky najdete v článku https://obchod.cistapohoda.cz/pece-o-psy-a-kocky/odstraneni-psi-moci-z-koberce-sedacky-nebo-matrace/

 Proč smrdí zdi a auto i když si tam pes jen lehne

Jak pes chodí po bytě, často se otírá o stěny nebo si lehá na gauč či koberec. Psí krev vždy obsahuje malé množství močoviny. Mimo ledvin je vylučována potem skrz pokožku ven. Takže mimo mazových žlázek je další složkou zápachu, kterým je srst psa naparfémovaná. Proto se v tomto případě více hodí použít Odstraňovač zápachu pelíšků pro psy a kočky .Většinou nestačí jen vyprání koberce nebo čalounění. 

Postup na odstranění psí moči z trávníku a stromů najdete v článku Zápach psí moči na zahradě