Jak vyčistit odpadkový koš. 3 jednoduché triky, aby nepáchl

Proč je důležité odstranit zápach z odpadkového koše

odpadkovy-kos-jak-vycistitKaždá hospodyňka ví, že čistota domova začíná u odpadkového koše. Nejenže nepříjemný zápach ruší pohodu u vás a sousedů, ale také láká nežádoucí škůdce - mouchy, šváby a myši . A kdo by chtěl mít tyto nezvané hosty doma, že?

Navíc, zápach z koše může být známkou bakteriálního rozkladu. A to už je zdravotní riziko. Udržet odpadkový koš čistý a bez zápachu  je tedy nejen otázkou estetiky, ale i hygieny. A v neposlední řadě, když se o svůj koš i popelnici řádně postaráte, prodloužíte jejich životnost a ušetříte tak peníze za případnou výměnu.

Na našem webu obchod.cistapohoda.cz najdete vše potřebné pro boj s nepříjemnými pachy. Ať už hledáte účinné čisticí prostředky nebo speciální produkty na odstranění zápachu, u nás si vyberete. Vše pro vaši čistou a voňavou domácnost na jednom místě.

Jak vyčistit odpadkový koš

Neutralizátor zápachu odpadkových košů a popelnic s čističem 2v1 500 ml 2

 1. Vyhodíme všechny odpadky. Natáhneme gumové rukavice a jdeme na to.
 2. Zkontrolujeme i vnitřní stěny koše a dno a oškrábeme případné nalepené zbytky odpadu. 
 3. Pokud jsou na stěnách a dně koše stále ještě páchnoucí zbytky, tak do koše napustíme horkou vodu a necháme odmočit. Pak špínu vylijeme a kartáčem na delší rukojeti odpadkový koš dočistíme a znovu vypláchneme.
 4. Odpadkový koš vystříkáme Neutralizátorem zápachu odpadkových košů a necháme chvíli působit. Ten odstraní i poslední zbytky zápachu ze stěn a dna koše.
 5. Odpadkový koš vypláchneme vodou a necháme pořádně uschnout.

Děláte všechno správně a přesto je odpadkový koš v kuchyni cítit? Pomohou vám jednoduché finty.

1. Používejte Neutralizátor zápachu odpadkových košů a popelnic s čističem 2v1

Neutralizátor zápachu odpadkových košů a popelnic s čističem 2v1 500 mlFunguje okamžitě, protože pracuje na molekulární bázi. S ním odstraníme zápach také z:

 • popelnic
 • domácích kompostérů
 • košů a kontejnerů na recyklaci
 • košů na použité pleny
 • odpadkové košů v domácností a průmyslu
 • zápachu zkaženého jídla z lednic a mrazáků
 • starších vánočních stromků

2. Vůně do koše 

Eukalypt vůně do vodních vysavačů a osvěžovačů hyla, rainbow a vivenso 1Odličovací tampony nebo vatičky jsou prakticky v každé domácnosti. Spořivé dámy mohou  naposled využít i seprané tričko nebo jiné látky, které nastříháte na čtverečky. Ty napustíte vůní z Čisté pohody dle výběru a vatičku zaháknete za kraj koše.

Výhodou vůní z Čisté pohody je jejich multifunkčnost. Jsou to přírodní esenci rozpuštěné v lihu původně určené do vodních vysavačů, čističek vzduchu nebo vodních zvlhčovačů. Proto nejsou mastné a dlouho voní.

Do koše doporučujeme výrazné vůně s dezinfekčním účinkem jako je Eukalyptus, Borovice nebo ze sladkých vůní Vanilka

Vůně si můžete osobně vybrat v Poděbradech v Čisté pohodě každý pracovní den od 7:00 do 15:30 hod

3. Při výměně kočkolitu použijte na koš Odstraňovač zápachu kočičího záchodu 2v1

Odstraňovač pachu kočičích záchodů 500 mlKočičí podestýlku je nejlepší hned vynést v dobře zavázaném sáčku, ale někdy prostě v koši zůstane. Hlavně když se sáček v koši protrhne. Pach ze psích nebo kočičích výměšků nejrychleji odstraníte enzymatickým čističem Bactodes

Odstraňovač zápachu nastříkáte přímo do kočkolitu při vysypání, případně jím koš vymyjeme. koše.  

Pozor na vajgly!

Nejen že špatně zamáčklý nedopalek v odpadkovém koši  může způsobit  požár. Ale dokáže zasmradit celou kuchyň. Navíc mají tendenci zapadnout za pytlík v koši nebo do nějaké škvírky mezi víkem a stěnou. a SMRDÍ, SMRDÍ, SMRDÍ. 

Prevence zápachu koše - třídit a včas vynášet

Tříděním jednak šetříte životní prostředí, ale v některých městech i svoji peněženku. Osvícené magistráty si nechají platit jen za odvoz směsného odpadu, který se nejhůř likviduje. Vytříděné plasty, papír i organický odpad město bývá schopné ještě zpeněžit. Většina z nás třídí odpadky na:

 • organické zbytky z vaření, které je nejlépe kompostovat, případně patří do hnědých popelnic. Nádoby by měla být uzavíratelná a musí se dát lehce vymýt
 • Papíry a jiný podobný obalový materiál
 • Plasty. plastové lahve, plastové obaly od jogurtů. Tyto obaly po snědení obsahu vždy vymyjte - zamezíte kažení zbytků a zápachu. 
 • Směsný odpad, kam přijde zbytek.

Poslední tři druhy odpadů dávejte do uzavíratelných plastových sáčků, se kterými je vyhodíte do popelnic nebo kontejnerů s příslušnou barvou. Nenechte je zatuchnout!

odpadkovy-koš-jak-vycistit-kockolitDoufáme, že naše rady na odstranění zápachu odpadkového koše  vám přinesly úlevu a vaše domácnost nyní voní čistotou a pohodou. Víme, že každá hospodyňka chce pro svůj domov to nejlepší a my v Čistá Pohoda jsme zde, abychom vám v tom pomohli.

Nezapomeňte, že pravidelné čištění a správný výběr čisticích prostředků jsou klíčem k udržení svěžesti a hygieny vašeho domova. V našem obchodě obchod.cistapohoda.cz najdete vše, co potřebujete pro boj s nepříjemnými pachy a nečistotami. Od ekologických čistících přípravků, přes účinné osvěžovače vzduchu, až po šampony pro vaše čtyřnohé miláčky.

Nebojte se vyzkoušet naše osvědčené produkty a přesvědčte se samy o jejich kvalitě. A pokud si nebudete jisté, který produkt je pro vás ten pravý, naše zákaznická podpora je vám vždy k dispozici s odborným poradenstvím.

Udělejte ten první krok k čistějšímu a voňavějšímu domovu ještě dnes a navštivte náš e-shop. A nezapomeňte, s Čistou Pohodou je každý úklid hračka!

Prozkoumat nabídku